„Skupina šesti mladých lidí ve věku 16 až 26let nasedla společně do terenního vozidla Nissan a vyjela za obec Ústí, kde společně jezdili po polních cestách a loukách. Řidič vozidla ale nezvládl řízení a sjel s ním z asi čtyřmetrového srázu do malého rybníku," upřesnila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že k nehodě došlo těsně před třetí hodinou ranní.

Havárie si vyžádala tragické následky, nepřežili ji šestnáctiletá dívka a dvacetiletý mladík. Další členy posádky převezla sanitka do Fakultní nemocnice v Olomouci.

„Převáželi jsme z místa nehody dvě ženy a jednoho muže. Utrpěli zlomeniny a pohmožděniny a byli podchlazení," řekl ČTK náměstek ředitele krajské záchranky Jan Weinberg.

Poslední z účastníků nehody, mladý muž, podle Weinberga odjel z místa nehody taxíkem domů, odkud ho se zraněním obličeje později odvezla záchranná služba také do nemocnice.

„Všichni čtyři pacienti jsou při vědomí a ve stabilizovaném stavu mimo ohrožení života," informoval ČTK mluvčí nemocnice Egon Havrlant s tím, že mladí lidé utrpěli těžká až středně těžká zranění.

Podle krajského mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka vyjely v noci na místo tragédie tři hasičské jednotky.

„Pomáhali při pátrání po obětech nehody, protože podle předpokladů policie byla jedna osoba z auta pohřešovaná," sdělil Deníku Zdeněk Hošák.

Hasiči pak asistovali s nasvětlováním místa nehody a poté odjeli s tím, že budou později přivoláni k vyproštění vozidla.

„Při tom ale nakonec pomoc hasičů nebyla nutná," doplnil Zdeněk Hošák.

Na místě zasahovali také policejní potapěči, znalec z oboru automobilové dopravy a pracovník krizové intervence.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Příčina celé události je v současnosti předmětem dalšího šetření a v tuto chvíli nelze sdělit další podrobnosti k této tragédii," uvedla Miluše Zajícová.