Hasiči monitorovali během oslav příchodu Nového roku také dění na náměstí T. G. Masaryka a domlouvali těm, kteří se pokoušeli experimentovat s vlastní zábavní pyrotechnikou.

Záchranka zasahovala během silvestrovské noci na Přerovsku třikrát.

„Ošetřovali jsme dva opilé adolescenty ve věku od patnácti do sedmnácti let. Jeden skončil v přerovské nemocnici, druhý byl převezen do Olomouce, protože na dětském oddělení v Přerově už nebylo místo,“ shrnul náměstek ředitele krajské záchranné služby Jan Weinberg.

Na manipulaci se zábavní pyrotechnikou doplatil dvaatřicetiletý muž z obce na Přerovsku, který se zranil od petardy a utrpěl popáleniny na hrudníku. „Naštěstí se ale nejednalo o nic vážného a byl pouze ošetřen v přerovské nemocnici,“ dodal Weinberg.

Ve fyzické potyčky rozdováděných opilců přerostly oslavy příchodu Nového roku na náměstí T. G. Masaryka v Přerově. Strážníci řešili také několik případů vandalství.

„Zasahovali jsme u několika potyček, byly to ale spíše zárodky rvaček a všechno se podařilo ukočírovat už ze začátku. Na náměstí někdo rozbil výlohu u vinárny vedle drogerie, v centru byly zase vyvrácené popelnice a značky,“ vylíčil zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Během silvestrovské noci byli v pohotovosti i hasiči, kterých si lidé mohli všimnout také v ulicích v centru Přerova, kde dohlíželi na průběh oslav. Několikrát zasahovali na místě požáru.

„Ve většině případů se jednalo o požáry plastových či plechových kontejnerů. Zásahy byly na Prostějovsku i Olomoucku a jednotky vyjížděly během dvou hodin k devíti událostem,“ upřesnil krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Přímo v Přerově likvidovaly v noci jednotky požár matrace u jednoho z hypermarketů. Během ranních hodin zasahovali hasiči na Nový rok také u dopravní nehody u Kokor na Přerovsku.

„Po kolizi osobního vozu, které sjelo do příkopu, došlo ke zranění řidiče. Hasiči mu poskytli předlékařskou péči, zajistili vozidlo proti vzniku požáru a prováděli likvidaci úniku provozních kapalin,“ uzavřel Hošák.