K nehodě došlo v noci ze soboty na neděli kolem jedenácté hodiny. Sedmadvacetiletý řidič vozu Audi, po kterém v sobotu večer vyhlásila pátrání ostravská policie, narazil do spodní části betonového oblouku tunelu na dálnici D1 z Ostravy do Olomouce.

„V autě proletěl tunelem. Za ním sjel z komunikace a převrátil se na střechu. Řidič z vozidla vylezl a vyšplhal na tunel. Přelezl zábradlí a skočïl z výšky sedmi metrů. Na vozovku dopadl právě v době, kdy tudy projíždělo vozidlo značky Ford Galaxi. Řidič na následky zranění na místě zemřel. Zda byl příčinou smrti pád na vozovku nebo střet s autem určí až pitva," popsala případ policejní mluvčí Marta Vlachová.

Policisté zjistili, že po zemřelém muži vyhlásili jejich kolegové v Ostravě v sobotu večer pátrání. „Jeho známý totiž v bytě nalezl dopis na rozloučenou, kde uvádí, že chce spáchat sebevraždu,“ dodala mluvčí.

Jinak měli policisté klid. K žádným vážným haváriím během noci nedošlo. Na Olomoucku zůstala neprůjezdná pouze jedna silnice, a toz Dětřichova směrem do Moravského Berouna.

Hasiči vyjížděli v noci ke čtyřem spadeným stromům a k drobnějším technickým zásahům.

Řidiči by opět měli být na silnicích opatrní, místy totiž může vozovka namrzat.

Lidé by si měli dávat pozor na namrzlých chodnících a také se dívat nad sebe. Z některých střech totiž padají kusy sněhových ploten.

Za padající sníh je zodpovědný vlastník objektu. „Ten by měl zajistit, že se nikomu nic nestane a střechu by měl sám nebo s pomocí odborné firmy omést,“ poradil operační důstojník krajských hasičů.