K nehodě došlo ve středu 20. listopadu časně ráno po páté hodině na tovačovské křižovatce do Troubek a Anína.

„Z dosavadního šetření vyplývá, že žena za volantem jela po vedlejší silnici ve směru od Tovačova Annína a zřejmě nedala v křižovatce přednost devětačtyřicetileté cyklistce, která mířila po hlavní silnici ve směru od Tovačova na Troubky. Došlo ke střetu přední části vozidla do pravé strany jízdního kola a následnému pádu cyklistky," popsala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Řidička pak okamžitě zastavila a cyklistky se ptala, zda potřebuje pomoc.

„Ta však sdělila, že není zraněná a odjela domů. Teprve doma zjistila, že jí není dobře a musela přivolat lékařskou pomoc," přiblížila mluvčí.

Zraněnou ženu převezli zdravotníci do přerovské nemocnice. Podle lékařské zprávy utrpěla těžké zranění, z něhož se bude léčit nejméně tři měsíce. Dopravní nehoda byla na policii nahlášena dodatečně. Policisté se nyní obrací na případné svědky nehody i samotnou řidičku, aby přispěli k objasnění případu, aby kontaktovali policii. Jakékoliv informace mohou sdělit od 7 do 15 hodin osobně na SKPV OOK Přerov, U Výstaviště 18, nebo na telefon tel.: 974 778 324, případně na kteroukoliv policejní služebnu nebo kdykoliv na bezplatnou telefonní linku 158.