„K nehodě došlo mezi druhou a půl třetí hodinou odpoledne. Na čí straně je vina, se teprve zjišťuje, vypadá to ale, že řidič nezvládl dobrzdit na signalizaci, možná i kvůli kluzké vozovce,“ uvedla policejní mluvčí Marta Vlachová. Řidič necestoval sám, v autě měl ještě dva spolujezdce. „Provedli jsme mu dechovou zkoušku, která u něho alkohol vyloučila,“ doplnila mluvčí.

Na místě prováděla šetření i Drážní inspekce. „Auto narazilo do posledního vagonu osobního vlaku Šumperk – Nezamyslice. Nikomu se nic nestalo a strojvedoucí si srážky ani nevšiml a pokračoval dál až do následující stanice Kojetín,“ řekl náměstek Drážní inspekce Jan Kučera. Také on potvrdil, že chyba byla zřejmě na straně řidiče. „Vzhledem k tomu, že vlak již projížděl, těžko to může být jinak,“ uvedl.

Provoz na trati zůstal po srážce přerušený, protože na místě událost prověřovali pracovníci inspekce. „Vlaky v tomto úseku jsme nahradili autobusovou dopravou,“ sdělil mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. „Plánovaný konec výluk jsme odhadli na osmnáctou hodinu.“