„Muž řídil pravděpodobně vozidlo značky Škoda Fabia nebo Peugeot vínové či červené barvy. Při vyjíždění z vedlejší Nové ulice na ulici Školní nedal přednost devětadvacetileté řidičce motocyklu Honda, která k němu přijížděla z levé strany,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Žena se střetu snažila zabránit. Strhla řidítka a začala intenzivně brzdit. Kvůli krátké vzdálenosti se jí však autu nepodařilo vyhnout.

„Vozidlo narazilo přední pravou částí do nohy motocyklistky. Ke kontaktu auta a motorky ale nedošlo,“ popsala nehodu Zajícová.

Šofér zastavil až za křižovatkou, zraněné však nijak nepomohl. Místo toho vystoupil z auta a zjišťoval rozsah poškození karoserie.

„Přestože motocyklistka na muže volala a žádala o pomoc, on nasedl zpátky do vozu a odjel směrem k místní základní škole. Kudy pokračoval dále, jsme však zatím nezjistili,“ řekla Zajícová.

Sténající ženu uslyšela až majitelka jednoho z blízkých domů, která pak přivolala lékařskou pomoc. Poškozená utrpěla lehké zranění s dobou léčení do tří týdnů. Škoda byla způsobena pouze na oblečení, a to ve výši pěti set korun.

Policie žádá o pomoc všechny svědky, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace související s nehodou.

„Pokud lidé znají skutečnosti, které by mohly vést k odhalení totožnosti řidiče a vozidla, mohou kontaktovat policii na bezplatné lince 158 nebo přímo na policejní služebně,“ informovala Zajícová.

Bezohlednému řidiči za ublížení na zdraví z nedbalosti a za neposkytnutí pomoci hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Iveta Podešvová