„Řidič na motorce projížděl pravotočivou zatáčkou, a protože nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, podklouzl mu stroj. Mladík nebyl schopen motorku vyrovnat, vyjel na chodník a narazil do sloupu rodinného domu,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Motorkář po nárazu spadl na zem a utrpěl těžké zranění. Záchranka ho převezla do hranické nemocnice.

„Lékaři odhadují dobu jeho léčení na přibližně čtvrt roku,“ upřesnila mluvčí. Dechová zkouška u mladíka neprokázala přítomnost alkoholu, vyšetřovatelé ale zjistili, že usedl na motorku bez řidičského oprávnění. Policisté se tedy případem budou i nadále zabývat.

Obětí další dopravní nehody se stal ve středu odpoledne také osmnáctiletý motorkář v obci Dřevohostice, do kterého narazil řidič ve voze Škoda 105. Šestapade­sátiletý šofér jel po ulici Mlýnská ve směru na obec Radkovy.

„Odbočoval s autem na křižovatce ulic Lány a Zámecká vlevo a zrovna v té době jeho vůz předjížděl osmnáctiletý řidič na motocyklu Yamaha. Řidič ho přehlédl a do motorky narazil předním blatníkem,“ přiblížila Sedláčková.

Mladík po srážce upadl na zem a musel být ošetřen v přerovské nemocnici. Doba jeho léčení se odhaduje na jeden až dva týdny. Alkohol u obou řidičů vyloučila dechová zkouška a hmotná škoda se odhaduje na 30,5 tisíce korun.