Silnice v regionu jsou až na výjimky sjízdné, řidiči by ale měli přizpůsobit jízdu podmínkám, od rána totiž bylo hlášeno několik nehod v celém kraji.

Přerov zatím nehlásí problémy.

„Všechny sypače máme v terénu. Zatím pořád chumelí. Všechny důležité tahy jsou ale sjízdné. Na cestách s menším provozem leží kašovitý sníh. Výpadovka na Lipník je také sjízdná. Problematické úseky zatím nemáme,“ informoval v pátek ráno přerovský cestmistr.

Sníh v Přerově v pátek 16. února ráno


K opatrnosti nabádají od rána také hasiči, kteří museli vyjíždět již k několika nehodám.

Před osmou hodinou musela v Kojetíně zasahovat u dopravní nehody jednotka profesionálních hasičů.

„Auto skončilo v příkopě na střeše pod srázem v hloubce asi 3 metry. K žádnému zranění nedošlo. Únik kapalin zasypali hasiči sorbentem,“ konstatovala krajská mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Uvízlý náklaďák

Veškerou techniku nasadili do terénu také hraničtí cestáři. Jindy kritické úseky jsou sjízdné, ve Špičkách komplikoval dopravu uvízlý kamion.

„Potštát je sjízdný, zrovna se odtud vrací sypač. Další jede z Radíkova do Středolesí. Ve Špičkách stojí uvízlý kamion, tam jsme poslali na pomoc sypač i traktor. Mimo Špiček ale nemáme momentálně kritické úseky,“ popsal hranický cestmistr Vladimír Pecha s tím, že zbývá ještě odhrnout směr Zámrsky.

Podle meteorologů by mělo sněžení v odpoledních hodinách ustávat. Teploty by se měly navíc držet nad bodem mrazu.