„Nejčastější příčinou havárií bylo, že řidiči nepřizpůsobili rychlost jízdy stavu a povaze zasněžené vozovky a nebo nedodrželi bezpečnou vzdálenost,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

K první nehodě došlo o půl třetí ráno mezi Věžkami a Bochoří.

„Padesátiletý řidič škody favorit jel po přímém úseku silnice a při projíždění mírné pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky. Sjel s autem mimo cestu a levým bokem narazil do ovocného stromu,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Vůz po nárazu poškodil také směrový sloupek.

„Záchranka převezla řidiče do nemocnice a podle lékařů utrpěl lehké zranění s dobou léčení do sedmi dní. Na místě zasahovali také hasiči, kteří vyprošťovali poničené auto,“ podotkla dále mluvčí.

Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Škoda na autě je 10 tisíc korun a na směrovém sloupku a stromu 20 tisíc.

Další havárii prošetřovali policisté ve čtvrt na sedm ráno mezi obcemi Pavlovice a Šišma. Šedesátiletý řidič jel s nákladním vozem ford tranzit ve směru od Šišmy, nezvládl zatáčku a na rozbředlém sněhu dostal smyk.

„Přejel do protisměru a jeho auto skončilo v příkopě na střeše,“ vylíčila mluvčí. Řidič se při nehodě nezranil a alkohol u něj vyloučila dechová zkouška. Škoda na autě je 120 tisíc korun.

Dva zraněné si vyžádala kolize, která se stala kolem půl jedenácté dopoledne na silnici u obce Horní Moštěnice ve směru na Beňov. „Došlo zde ke střetu dvou vozidel – Škody felicie a Renaultu Clio. Dvě osoby skončily v péči záchranné služby,“ upřesnil operační důstojník přerovských hasičů.

Převrácené auto vyprošťovali z příkopu také u Kojetína. „Další dvě nehody se pak staly přímo v Přerově a jedna v Tovačově. Ty se ale obešly bez vážnějších následků, “ upřesnila přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.