Opilý dvaadvacetiletý řidič jel podle svědků z místa nehody na hodovou zábavu do Troubek.

Ve velké rychlosti nezvládl řízení v zatáčce a narazil do vozu Škoda Felicia, stojícího u cesty. Jeho řidič i spolujezdkyně byli s vážnými zraněními převezeni do olomoucké fakultní nemocnice.

„Dvaadvacetiletý mladík jel ve voze Volkswagen obcí Troubky ve směru na Tovačov. Na přímém rovném úseku jel nepřiměřenou rychlostí a v mírné levotočivé zatáčce se zřejmě plně nevěnoval řízení. Narazil do zadní části felicie, která stála se zapnutými světly u cesty,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Náraz odhodil felicii na sloup veřejného osvětlení u silnice. V autě zůstaly po nehodě zaklíněny dvě osoby – devatenáctiletý řidič a o dva roky mladší spolujezdkyně.

„Oba zraněné vyprošťovali z útrob vozu hasiči, a poté je záchranka převezla do olomoucké fakultní nemocnice. Řidič i spolujezdkyně utrpěli těžké zranění a doba léčení se u obou odhaduje na dva měsíce“ doplnila mluvčí. Volkswagen, který řídil opilý mladík, se otočil kolem osy a zůstal stát v odstavném pruhu u cesty.

Přerovští policisté už začali stíhat viníka nehody, který usedl za volant v silně podroušeném stavu. Dvaadvacetiletý řidič je podezřelý z trestných činů ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Dechová zkouška u něj naměřila nejprve 2,24 a asi po pětadvaceti minutách pak 3,12 promile alkoholu,“ upřesnila mluvčí Sedláčková.

Opilý řidič skončil ještě v noci na záchytce a policisté mu odebrali řidičský průkaz. Hrozí mu odnětí svobody na šest měsíců až pět let.