Přestože se při nehodě nikomu nic nestalo, vyšetřovatelé vyčíslili škody na poničených autech na 280 tisíc korun. Podle policistů jsou honičky s podnapilými řidiči poměrně častým jevem Rizikovým obdobím jsou přitom víkendy a období svátků.

Jen v průběhu této soboty se podle dopravních policistů stalo pět nehod a u dvou z nich sehrál svou roli alkohol.

„Třicetiletý řidič vozidla Volkswagen nepřizpůsobil rychlost jízdy schopnostem svého auta a po projetí mírné levotočivé zatáčky nezvládl řízení. Pravou přední částí vozu narazil do tří zaparkovaných aut značky Volkswagen, Citroen a Octavia,“ popsala nehodu, která se stala v sobotu v Čechově ulici, mluvčí přerovské policie Michaela Sedláčková.

Jak doplnili svědci celé události, policisté nakonec podnapilého muže zadrželi o ulici dál.

„Dechová zkouška na alkohol byla u něj pozitivní a podezřelý byl podroben lékařskému vyšetření a odebrání krve,“ podotkla dále mluvčí.

Policisté se na opilé řidiče zaměřují často a provádějí také nárazové bezpečnostní akce. Například v noci na sobotu proběhl zátah na opilé řidiče v Ostravě, kdy bylo během šesti hodin zkontrolováno na 600 aut. Podobné akce ale probíhají v rámci celé republiky.

„Nehody prvních květnových dnů si totiž vyžádaly životy 12 lidí, takže policisté v době prodloužených víkendů a svátků posílí běžný výkon služby a zaměří se i na kontrolu zákazu požívání alkoholických nápojů,“ vysvětlila Petra Srnková z preventivně informační skupiny policejního prezidia.

Podle zástupce ředitele Městské policie v Přerově Ladislava Petrovského se strážníci v ulicích města setkávají s případy řízení pod vlivem alkoholu často.

„Za měsíc je to pět i více takových případů. Řidiči si neuvědomují, že trestným činem je už jedna promile alkoholu v krvi. K tomu ale někdy stačí vypít pět dvanáctistupňových piv, “ řekl Petrovský. Nejčastěji se hlídky setkávají s řidiči, kteří usednou za volant a mají pod jednu promili. Výjimkou ale nejsou ani dvě nebo tři promile.

Takového řidiče zadržela policejní hlídka 1. května půl hodiny po půlnoci v Jateční ulici v Přerově.

„Po­licisté naměřili 39letému muži nejprve 2,1 a při druhém měření asi po půl hodině 2,46 promile alkoholu v dechu,“ připomněla tento případ přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Muži byl na místě zadržen řidičský průkaz a je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo peněžitý trest.