Podezřelé auto se mělo podle oznámení svědků pohybovat v ulicích Dvořákova a Želatovská. Policisté, kteří dorazili na místo, viděli řidiče, jak zastavil s autem na křižovatce ulic Žižkova a Klivarova, a zůstal sedět uvnitř. Hlídka muže vyzvala, aby vypnul motor a vystoupil.

„Na místo se mezitím dostavila další hlídka, která zastavila se služebním vozem před autem cizince. Řidič ale na výzvu nereagoval, rozjel se a čelně narazil do levého boku policejního vozu,“ popsala mluvčí policie Lenka Vanková. Šofér se snažil vůz, kterému po nárazu zhasl motor, nastartovat, ale už měl smůlu.

Strážci zákona ho vytáhli ven předními dveřmi a s pomocí donucovacích prostředků mu zabránili pokračovat v jízdě.

„Svedli jej na zem a spoutali. Po provedení lustrace v informačních systémech pak zjistili jeho totožnost. Dechová zkouška prokázala, že je řidič opilý - nadýchal totiž přes 1,7 promile,“ dodala.

Při šetření vyšlo najevo, že muž nemá ohlášený pobyt na území naší republiky. Škoda na policejním autě je 30 tisíc korun, na volkswagenu 10 tisíc. Při incidentu nebyl nikdo zraněn a šofér skončil na záchytce.

"Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky, za což muži hrozí odnětí svobody od šesti měsíců do tří let, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ uzavřela. 

Smrtelná nehoda mezi obcemi Prusinovice a Dřevohostice.
Tragédie u Dřevohostic: v autě na střeše našli mladého muže