Podnapilý šofér sebral klíčky od auta devětatřicetiletému majiteli vozu, který o tom neměl ani tušení. Přestože nemá řidičské oprávnění, naložil do auta patnáctiletého spolujezdce a několik dívek.

„Řidič jel od Stružní ulice směrem k místní střelnici. Při projíždění mírné levotočivé zatáčky dostal ve velké rychlosti smyk, takže se nečekaně ocitl na pravé straně krajnice. Jeho vůz se stal neovladatelný a narazil přední částí do stromu,“ popsala policejní mluvčí Olomouckého kraje Michaela Sedláčková.

Při nehodě utrpěl lehké zranění patnáctiletý spolujezdec řidiče na předním sedadle. „Skončil v přerovské nemocnici na pozorování,“ upřesnila mluvčí. Opilý šofér vyvázl bez újmy na zdraví. „Dechová zkouška u něj byla pozitivní a lékaři mu v nemocnici odebrali krev na zjištění přítomnosti alkoholu,“ podotkla.

V autě jely spolu s ním i tři nebo čtyři dívky, v době příjezdu policistů se v něm už ale nenacházely. Škoda je 13 tisíc korun. „Řidič je podezřelý z neoprávněného užívání cizí věci a hrozí mu odnětí svobody až na dva roky nebo zákaz činnosti,“ uzavřela Sedláčková.