„Na tříramenné křižovatce vyjela vlevo mimo komunikaci, kde narazila do dopravní značky a pak s vozidlem sjela do příkopu, kde se auto převrátilo na střechu,“ sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Při nehodě se žena zranila, proto ji převezli na ošetření do přerovské nemocnice. Policisté následně zjistili, že byla žena po vlivem alkoholu a řídila bez řidičského průkazu, který jí zadrželi předchozí den při dopravní nehodě. „Při ní nabourala do stojícího vozidla na ulici Optiky v Přerově a také řídila pod vlivem alkoholu (2,9 ‰). Po nehodě za obcí Kozlovice jí dechovou zkouškou bylo naměřeno 2, 75 promile alkoholu v dechu,“ informovala mluvčí.

Na vozidle vznikla škoda ve výši 50 tisíc korun a na značce 5 tisíc korun. Ženě nyní hrozí peněžitý trest, zákaz činnosti nebo trest odnětí svobody až na jeden rok.

Alkohol vládl

Po ulici Nádražní v Přerově jela v úterý před 22 hodinou další žena s alkoholem v krvi. „Na uvedené ulici byla zastavena policejní hlídkou, která mimo běžné kontroly provedla i dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem,“ řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Čtyřiatřicetiletá žena nadýchala 1,09 promile a při opakované zkoušce se jí hladina ještě navýšila na 1,17 promile. Policisté jí tedy na místě odebrali řidičský průkaz a další jízdu zakázali. V nemocnici se pak opilá žena podrobila odběru krve.

„Žena je podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jí hrozí peněžitý trest, zákaz činnosti nebo trest odnětí svobody až na 1 rok,“ řekla na závěr policejní mluvčí.