„Podnapilá žena nezvládla jízdu a u jednoho z domů narazila do odstaveného vozu značky Opel. Auto se vlivem nárazu posunulo a nabouralo do betonového květináče. Ženu to ale z míry nevyvedlo a pokračovala dál v nebezpečné jízdě,“ vylíčila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Její cesta skončila až o několik desítek metrů dál, kde narazila do plotu a poškodila betonový sloupek i dopravní značku, kterou vylomila z ukotvení.

Přivolaná hlídka zjistila, že má žena na 3, 63 promile alkoholu v krvi a při opakovaném testu se hodnota ještě zvýšila na 3, 80 promile. Podezřelá se ale odmítla podrobit lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem krve.

„Žena přišla na místě o řidičský průkaz a při ohledání vozidla policisté zjistili, že nemá ani platnou technickou kontrolu. Škoda se vyšplhala na 86 tisíc korun,“ řekla.

Vyšetřovatelé už zahájili úkony trestního řízení pro podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky, za což nezodpovědné řidičce hrozí až tříleté vězení, zákaz činnosti nebo peněžitý trest.