První zranění si vyžádala krátce před jedenáctou hodinou dopoledne nehoda v Dobromilicích na Prostějovsku. Na křižovatce u místní restaurace se srazila dvě osobní auta.

„Při nehodě se zranila devatenáctiletá dívka, která seděla v jednom z automobilů. Utrpěla jen lehčí zranění. S zhmožděním bérce jsme ji převezli na chirurgické oddělení nemocnice v Prostějově,“ uvedl po jedenácté hodině ředitel krajských záchranářů Ivo Mareš.

Více k nehodě a k dopravní situaci na Prostějovsku najdete zde:Nový sníh: nehody a stromy na cestách

Dopravní situace na Olomoucku byla relativně klidná. „Máme zatím hlášeno pět dopravních nehod, ale nejde o nic vážného, všechno byly jen takzvané ťukance,“ sdělila po třetí hodině odpoledne olomoucká policejní mluvčí.

Dvě nehody ochromily dálnici na Ostravu

Silnice R 35 ve směru od Ostravy do Olomouce byla prakticky celý den neprůjezdná.

Nedaleko Libavé tady dopravu ráno zkomplikoval havarovaný kamion, kterému se vysypal náklad a policisté ještě odpoledne řídili dopravu přes odstavný pruh. Asi půl hodiny na to, okolo páté hodiny, se však silnice opět uzavřela.

O kousek dál, u obce Daskabáty se stala dopravní nehoda dvou kamionů a osobního auta. Naštěstí bez zranění.

„Silnice byla asi na půl hodiny uzavřená, jezdilo se po objízdné trase, teď už je to průjezdné se zvýšenou opatrností. Příčiny nehody se vyšetřují,“ uvedla před šestou hodinou policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Na Přerovsku havarovala v raních hodinách dodávka. Nehoda se stala mezi Pavlovicemi a Šišmou, automobil vyjel mimo komunikaci a převrátil se. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Více k situaci na Přerovsku najdete zde: Přerovsko: sedm nehod, tři zranění lidé

Na Šumpersku zabrzdil dopravu strom, který ráno spadl na silnici mezi obcemi Vlčice a Jeřmaní. Silničáři tento úsek cesty uzavřeli.

Silnice celého Olomouckého kraje jsou nyní pokryté vrstvou rozbředlého sněhu, nebo sněhové vrstvy kryté posypem. Protože v mnoha místech kraje stále sněží, nabádají silničáři řidiče ke zvýšené opatrnosti.