„Cyklista neměl osvětlené jízdní kolo a chyběly mu reflexní prvky, které by ostatní účastníky silničního provozu upozorňovaly na to, že se pohybuje po komunikaci. Pro řidiče se stal téměř neviditelný i proto, že měl tmavé oblečení,“ popsala mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

Cyklista na podcenění situace málem zaplatil zdravím, protože ho na silnici přehlédl řidič osobního vozu Citroen, který jel ve stejném směru.

„Po střetu kola s pravou částí auta muž spadl na zem a sanitka ho musela odvézt na vyšetření do nedaleké nemocnice. Jeho zranění naštěstí nebyla nijak vážná, protože byl po vyšetření propuštěn domů,“ dodala. Ani jeden z účastníků nehody nebyl pod vlivem alkoholu a škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun.

Testování žáků na ZŠ Svisle v Přerově. 12. dubna 2021
Testování v přerovských školách začalo. Takto to vypadalo

Policie před začátkem jarní sezony radí, aby byli lidé na cestách opatrní. „Na silnicích se bude objevovat stále větší počet cyklistů, kteří patří do zranitelné skupiny. Všichni účastníci silničního provozu by měli být k sobě ohleduplní, vzájemně se respektovat a dbát na bezpečnost nejen svou, ale i ostatních,“ řekla.

Pro cyklisty by měla být samozřejmostí správně vybavená kola. Informace o povinné výbavě a další zprávy z této oblasti najdou lidé na internetových stránkách www.ibesip.cz.