Měl štěstí, že se jeho nehoda obešla bez zranění. V Přerově skončila vloni před Vánoci podobná havárie smrtí.

Za deštivého počasí projížděl v pátek kolem jedenácté hodiny řidič z Hranic křižovatkou na náměstí 8. května. Jel směrem od nemocnice a odbočoval doleva do ulice Komenského.

Čáru přes rozpočet mu ale udělal bezpečnostní ostrůvek, který se mu nepodařilo objet. „Jezdím tudy docela často a přesto jsem ho tentokrát přehlédl,“ přiznal muž.

Jeho škoda octavia překonala překážku jen pravým předním kolem. Urazila značku, která na křižovatce přikazovala směr jízdy, a zůstala uvězněna na ostrůvku.

„Jen si to vyfoťte. Takové nesmysly a v takovém množství nemají na této ulici co dělat,“ rozčiloval se řidič. Nikoho dalšího naštěstí neohrozil a dopravu na křižovatce nezastavil. „Jenom nevím, kdo mi teď pomůže vrátit auto zpátky na cestu,“ přemýšlel muž.

Podle přerovské policejní mluvčí nebývají většinou nehody na bezpečnostních ostrůvcích vážné a obcházejí se bez zranění.

„Často jsou tyto překážky v centru města, kde lidé nejezdí příliš rychle. Příčinou těchto nehod bývá spíš jejich nepozornost. Řidiči mohou třeba telefonovat nebo se bavit se spolujezdcem, ženy se mohou za volantem malovat, důvody nepozornosti mohou být různé,“ konstatovala Michaela Sedláčková.

Smutnou výjimkou byla nehoda na lověšickém ostrůvku v Přerově, která se tam udála koncem loňského roku. Stavba ještě nebyla ani zkolaudována a už přinesla smrt jednoho řidiče a těžké zranění jeho spolujezdkyně.

„Na výpadovce z Přerova směrem na Horní Moštěnici najel šofér nissanu na ostrůvek pro chodce, náraz jeho vozidlo vymrštil a posádka z něj vypadla,“ popsala nehodu už dříve Sedláčková.

Podle ní hraje u těchto havárií velkou roli zvyk. „Spousta řidičů jezdí známými místy po paměti. Pokud se pak na cestě objeví nový dopravní prvek, nějakou dobu jim trvá, než si na něj zvyknou,“ uvedla mluvčí.

Sama ze sebe přiznala, že kdyby se v Přerově změnilo značení hlavních a vedlejších cest, hned na první křižovatce by bourala.