„Šestačtyřicetiletá žena jela po silnici z Přerova do Hulína. Neznámý řidič, jedoucí ve směru od obce Horní Moštěnice, nerespektoval dopravní značku Dej přednost v jízdě a vjel do křižovatky,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podle ní se auto dostalo přímo do jízdní dráhy vozu Lancia. „Jeho řidička strhla řízení vpravo, aby zabránila střetu mezi oběma auty, a vzápětí poté skončila v příkopu. Řidič nákladní soupravy ani nezastavil a pokračoval dál ve směru na Hulín,“ doplnila dále mluvčí.

Při nehodě došlo ke středně těžkému zranění sedmadvacetileté spolujezdkyně řidičky a doba jejího léčení se odhaduje na šest týdnů. „Dechová zkouška u řidičky byla negativní a k jejímu zranění nedošlo,“ podotkla dále mluvčí. Škoda na voze je 50 tisíc korun.

Policisté v této souvislosti žádají o pomoc svědky, kteří se v uvedenou dobu pohybovali na místě nehody, a mohli by poskytnout k případu jakékoliv informace.

„Pokud si někdo z lidí všiml řidiče a nebo auta, ať se obrátí na bezplatnou linku 158 a nebo na nejbližší služebnu. Je možné také kontaktovat vyšetřovatele v pracovní době na telefonním čísle 974 778 449,“ uzavřela Zajícová.

Nehoda v Horní Moštěnici