Dva mladíci ve věku 16 let byli převezeni ve vážném stavu do Fakultní nemocnice v Olomouci, třetí skončil s lehkým úrazem v přerovské nemocnici. Ostatní pasažéři vyvázli bez zranění.

K nehodě došlo ve čtvrtek kolem desáté hodiny večer.

„Řidič vezl v autě dalších pět mladíků ve věku od 16 do 19 let. Na přímém úseku nezvládl řízení a dostal smyk. Auto skončilo v silničním příkopu, narazilo do svahu a vrátilo se zpět na komunikaci,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov vypadli po nárazu z vozu čtyři účastníci nehody, kteří seděli na zadním sedadle. Pro tři z nich měla přitom nehoda zdravotní následky.

Asi nejhůře dopadli dva šestnáctiletí mladíci, z nichž jeden utrpěl vážné zranění s dobou léčení na tři měsíce a u druhého zatím nebyla doba léčby pevně stanovena. Oba chlapci byli převezeni do Fakultní nemocnice v Olomouci. Třetí mladík měl lehký úraz a z následků se bude vzpamatovávat minimálně týden.

„Zbývající osádka auta vyvázla bez zranění,“ doplnila mluvčí.

Podle jejích slov je nyní devatenáctiletý řidič peugeotu podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví a hrozí mu odnětí svobody na šest měsíců až pět let, nebo peněžitý trest.

„Dechová zkouška u řidiče neprokázala přítomnost alkoholu,“ řekla mluvčí. Škoda na vozidle se odhaduje na deset tisíc korun.