"Od 6.23 hodin zasahovali hasiči u nehody dvou nákladních aut u nadjezdu přes železniční trať za obcí Břest. Zprávu o havárii přijali po šesté hodině, na místo vyjeli profesionální hasiči z Kroměříže s technickým chemickým automobilem, cisternovou stříkačkou a dopravním automobilem," popsal za krajské hasiče Roman Žemlička.

Záchranáři na místě zjistili, že na nadjezdu se vinou chladného počasí vytvořilo náledí, v prostoru mezi nadjezdem a křižovatkou ve směru na Žalkovice pak našli mimo silnici hned dvě nákladní auta.

"Řidiči nebyli zraněni, jeden nákladní automobil měl ale utrženou palivovou nádrž o velikosti 550 litrů, druhý pak blokoval návěsem jeden jízdní pruh. Z poškozené nádrže nafta vytékala do půdy a vodoteče, hasiči ji proto přehradili a uniklou naftu zasypali sypkou sorbční látkou," podotkl mluvčí hasičů.

Na místo postupně přijela policie, zástupce odboru životního prostředí kroměřížské radnice a pracovníci společnosti Správa a údržba silnic Zlínska. "Příslušníci policie s ohledem na bezpečnost zasahujících hasičů odkláněli dopravu na objízdnou trasu, silnice v místě nehody tak byla oboustranně uzavřena," potvrdil Roman Žemlička.

Na nadjezdu navíc ještě během likvidačních prací došlo k nehodě dodávky citroen, ani v tomto případě řidič nebyl zraněn a také další uniklé provozní kapaliny hasiči zasypali sorbetem.

"Vyproštění poškozených nákladních aut si zajišťují majitelé přepravních společností," dodal mluvčí. V současné době už by podle informací serveru Dopravní info měla být silnice opět průjezdná. (hed)