Mladík se nejprve na třídě 17. listopadu v Přerově střetl s vozidlem Renault. Po srážce s autem upadl na zem, hned poté ale usedl na motorku a vydal se znovu na cestu.

Už za několik minut ale havaroval podruhé – a to ve Dvořákově ulici. Druhá nehoda však pro něj měla velmi vážné zdravotní následky.

„Řidič motocyklu Honda 600 jel v neděli kolem třetí hodiny odpoledne po silnici na třídě 17. listopadu. Při projíždění kruhového objezdu u Tesca se plně nevěnoval řízení svého stroje a přední částí motorky narazil do projíždějícího vozidla Renault,“ popsal Oldřich Bereza z přerovské policie.

Podle jeho slov sice mladík upadl na vozovku, nic se mu ale nestalo. Mnohem horší následky pro něj však měla druhá nehoda, která se stala jen pár minut poté.

„Motorkář mířil od Dvořákovy ulice směrem na Kozlovice. Na křižovatce s ulicí Vaňkova předjížděl osobní vůz značky Chevrolet Epico, který řídila jednapadesátiletá řidička,“ popsal druhou havárii Bereza.

Řidič opět nezvládl stroj a do auta, které chtělo odbočit vlevo, narazil. „Po pádu na silnici utrpěl tentokrát vážné zranění v podobě mnohačetných zlomenin s dosud neustanovenou dobou léčení,“ upřesnil Bereza.

Zraněného mladíka převezla záchranka do přerovské nemocnice. „Motorkář byl po zajištění základních vitálních funkcí transportován do olomoucké fakultní nemocnice. Jeho stav je velmi vážný,“ uvedl mluvčí přerovské nemocnice Tomáš Želazko.

Řidička osobního vozu z nehody vyvázla bez újmy na zdraví. Policisté vyčíslili škody na 115 tisíc korun.