Obě děti naštěstí vyvázly ze střetu bez vážnějších zranění.

„Sedmiletý hoch stál u pravého okraje vozovky a chtěl přejít silnici. Nestihl zareagovat a uskočit, když se k němu přiřítila motorka. Po střetu s motocyklem upadly obě děti na zem,“ popsala nehodu, která se stala na hranickém sídlišti kpt. Jaroše, přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov utrpěl starší z hochů zranění s předpokládanou dobou léčení na pět až sedm dní, mladší vyvázl bez větší újmy na zdraví. „Spisový materiál policie s ohledem na nízký věk řidiče odložila,“ informovala o případu mluvčí Michaela Sedláčková.

Případ však vzbudil rozruch mezi obyvateli hranického sídliště kpt. Jaroše, kde k nehodě došlo.

„Lidé jsou naštvaní. Na té motorce tady řádili malí Romové a není to první problém, který tady s nimi nastal. Scházejí se tady z celých Hranic a dělají tu bordel. Místní obyvatelé dokonce kvůli tomu chtějí sepsat petici,“ uvedla žena, která na sídlišti žije, ale kvůli strachu z problematických sousedů se bála zveřejnit své jméno.

Obyvatelé sídliště nemůžou spát, pod okny jim v noci zpívají Romové

Podle policejní mluvčí ale není experimentování nezletilých, kteří nevlastní řidičský průkaz, během léta ničím výjimečným.

„Většinou se stává to, že děti usednou na motorku nebo si vypůjčí auto od svých rodičů. Jejich jízda ale většinou skončí velmi brzy,“ uvedla Michaela Sedláčková.

Nezletilí totiž neovládají pravidla řízení a skončí buď v příkopu, nebo vyjedou ze zatáčky a najedou na obrubník. Často je také na místě přistihne hlídka policie.

„Důvodem hazardování nezletilých bývá i to, že se mladí motorkáři nemůžou dočkat dovršení patnácti let a chtějí si stroj co nejdříve otestovat. Ve většině případů ale volí jízdu po polních cestách nebo v lese. Jen výjimečně se odváží do ulic města,“ shrnula Sedláčková.

Podle jejích slov zatím nezletilí řidiči nezavinili vážnější nehodu, která by skončila těžkým zraněním nebo smrtí. „Případ, který se stal v Hranicích, je spíše výjimkou,“ uzavřela.

Petra Poláková-Uvírová, Nikola Helísková