Své řidičské schopnosti přecenil v úterý odpoledne na cyklistické stezce mezi Grymovem a Oldřichovem pětasedmdesátiletý senior. Na rovném a namrzlém úseku ho zradila řidítka a upadl na zem.

„Sanitka ho převezla s těžkým zraněním do přerovské nemocnice. Při pádu utrpěl zlomeniny, které si vyžádají dobu léčení šest týdnů,“ popsala první nehodu přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechová zkouška u něj nezjistila přítomnost alkoholu.

Stejný den ve večerních hodinách havaroval na kole také šestapadesátiletý muž, který se vydal z Tovačova do Olomouce. Ten se ale těsně před cestou posilnil alkoholem. „Dostal balanc, nezvládl řidítka a narazil do vyvýšeného ostrůvku u cesty. Upadl na zem a zůstal ležet na chodníku,“ vylíčila dále mluvčí.

Muž podle ní utrpěl těžké zranění a v péči lékařů zůstane několik měsíců. Je hospitalizován v olomoucké fakultní nemocnici, kde mu byla odebrána krev na zjištění alkoholu.

Policisté radí, aby si cyklisté rozmysleli, než usednou na kolo a vydají se na cestu po namrzlé vozovce.

„Měli by zvážit dopravní situaci, protože jízdou na namrzlém povrchu ohrožují nejen sebe, ale stávají se nebezpečnými i pro řidiče projíždějících aut,“ tvrdí přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle ní by zejména starší lidé v mrazivém počasí neměli na kolo vůbec usedat.

„Velmi časté jsou totiž úrazy seniorů, kteří si zavěsí na bicykl těžké nákupní tašky, a potom přepadnou i s nákladem na zem. Někdo také vozí na řidítkách v tašce pejska. Ten se může při projetí nákladního vozu leknout a zavinit vážnou dopravní nehodu,“ doplnila.