Lehkým zraněním skončila havárie osobního vozidla, ke které došlo v neděli před půl desátou večer v katastru Jezernice.

„Z dosavadního šetření vyplývá, že sedmačtyřicetileté řidičce Fordu Fiesta měla do jízdní dráhy vběhnout lesní zvěř. Řidička se lekla, strhla řízení a vyjela do pole, kde se s vozidlem převrátila na střechu," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že ke střetu se zvěří nakonec nedošlo. Řidička si z nehody odnesla lehké zranění na ruce, škoda na autě činí třicet tisíc korun.

V příkopu skončil třiatřicetiletý řidič felicie, který v neděli nezvládl zatáčku z Teplic nad Bečvou na Valšovice. Policisté mu naměřili přes dvě promile alkoholu v dechu, na místě mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Řidiči nyní hrozí až tři roky za mřížemi.

V Hranicích narazil cyklista do obrubníku

Zraněním skončila havárie pětatřicetiletého cyklisty, který v neděli před 21. hodinou spadl z kola na chodník na třídě 1. máje v Hranicích. K nehodě došlo v momentu, kdy cyklista najel do protisměru a narazil do betonového obrubníku.

„Vozidlem rychlé lékařské pomoci byl převezen do nemocnice na ošetření. Podle prvotní lékařské zprávy utrpěl blíže nespecifikované zranění se zatím neustanovenou dobou léčení. To, zda byl cyklista pod vlivem alkoholu, určí až nařízený odběr krve v nemocnici," podotkla tisková mluvčí.

V Přerově napálila cyklistka do škodovky

Cyklistka havarovala také v sobotu na Želatovské ulici v Přerově. Sedmačtyřicetiletá žena podle šetření policie přejížděla na kole přechod pro chodce, který je určený i pro cyklisty, řádně se ale nerozhlédla a najela do pravého předního boku projíždějící škodovky. Po střetu upadla na zem. Záchranka ji pak převezena do Fakultní nemocnice v Olomouci. Cyklistka utrpěla lehké zranění s blíže neurčenou dobou léčení.

„Alkohol byl u obou účastníků nehody vyloučen dechovou zkouškou, hmotná škoda byla vyčíslena na sedm tisíc korun. Nehodu policisté nadále šetří," sdělila mluvčí Urbánková.