Sebevrah vyšel ze křoví u trati, a to v místě za mostem zvaném Venedikt.

Stoupl si asi čtyřicet metrů před přijíždějící mezinárodní vlak z Moskvy do Prahy a otočil se zády k jízdní soupravě. Strojvůdce už nedokázal střetu zabránit.

Kvůli tragické nehodě byla na trati mezi Ostravou a Olomoucí asi tři hodiny výluka. „Přestože strojvůdce použil rychlobrzdu, srážce se už nevyhnul,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podle jejích slov utrpěl muž po střetu s vlakem vážná zranění, neslučitelná se životem. „Na místě jim podlehl,“ podotkla dále mluvčí.

Policisté zatím neznají totožnost sebevraha a žádají občany o pomoc při zjišťování totožnosti. Neznámý muž měl na sobě v době tragické události černé tričko s krátkým rukávem a nápisem na zádech „chatová osada“.Pod ním byl obrázek krajiny a název Krajinka.

„Vpravo byly uvedeny webové stránky chatové osady a další text: „V Krajinke, kde sa piesok lial, moj duch na teba pookrial, no keď sa pivo sypalo, telo už ducha nemalo,“ přibližuje obsah mluvčí Zajícová.

Pohřešovaný byl ve věku zhruba 30 až 35 let, vysoký 175 – 180 centimetrů, obézní postavy s vypouklým břichem. Měl modré oči a krátké černé vlasy a místo vousů strniště.

„Oblečený byl do modrých riflí značky Cherokee, na nohou měl černé polobotky velikosti 45,“ doplnila mluvčí.

Podle jejích slov se letos na Přerovsku jedná o pátý případ tragického úmrtí na železniční trati. „Jen v loňském roce vyhaslo na trati pět lidských životů, letos už jich policisté zaznamenali stejný počet. Ve dvou z nich šlo ale pouze o nešťastnou náhodu, kdy si lidé krátili cestu,“ řekla Zajícová.

V únoru spáchal sebevraždu na trati mezi Hranicemi a Drahotušemi 48letý muž, v květnu zase skočil pod pendolino jiný muž u Brodku u Přerova. V červenci zemřel na železničním mostě v Přerově dvacetiletý mladík, který vstoupil pod kola nákladního vlaku.