Na motocyklu jel ve směru od Opatovic na Hranice. „Osmašedesátiletý řidič motocyklu Honda při projíždění levotočivé zatáčky najel na štěrk, dostal smyk a ztratil kontrolu nad řízením. Narazil do kovových svodidel na mostě, přepadl přes ně a dopadl na zatravněný terén pod mostem. Motorka zůstala ležet na silnici,“ vylíčila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Letecká záchranka transportovala zraněného muže do Fakultní nemocnice v Olomouci. „Dechová zkouška u něj nemohla být provedena, a proto byl nařízen odběr krve v nemocnici. Škoda je 51 tisíc korun,“ řekla mluvčí.

Zraněním šestadvacetiletého motorkáře skončila nehoda, ke které došlo v pátek v podvečer v Kojetíně. Mladý motorkář ji ale nezavinil. Doplatil na to, že mu nedal přednost šofér auta.

V hořící pochodeň se změnilo ve čtvrtek v podvečer osobní auto jedoucí po D1 u Bělotína.
Hořící pochodeň omezila provoz na D1 u Bělotína. Z auta zbyla jen kostra

„Řidič Nissanu, který mířil od okružní křižovatky poblíž D1 směrem do Kojetína, přijel k rondelu u čerpací stanice v ulici Padlých hrdinů. Do křižovatky vjel zrovna v době, kdy tudy projížděl motorkář a nedal mu přednost,“ popsala okolnosti střetu Zajícová.

Mladý řidič motocyklu po nárazu do auta upadl na zem a zranil se. Záchranka jej převezla do nemocnice. Alkohol u obou účastníků nehody vyloučily dechové zkoušky. Škoda je 40 tisíc korun.