Na jeho počínání ale neznámý člověk upozornil telefonicky městskou policii. Strážníci urychleně vyrazili na místo a přivolali záchranku.

„Na základě anonymního telefonátu 11. srpna ve 20 hodin 20 minut strážníci vyrazili k nahlášené sebevraždě v parku Michalov. Po příjezdu bylo zjištěno, že se nejedná o jeden z mnoha hloupých vtipů anonymních oznamovatelů. Na lavičce byl zjištěn mladík, jehož oděv byl potřísněn krví a který měl nepřítomný pohled,“ popsal událost ředitel Městské policie Přerov Omar Teriaki.

Mladík měl zakrvácené a obvázané i předloktí. Strážníci ho prohlédli a ihned přivolali záchrannou službu.

„Protože se zdálo, že upadne do bezvědomí, snažili se ho otázkami udržet v bdělosti,“ doplnil Teriaki.

Záchranáři pak zraněného převezli do Olomouce.

„Měl hlubokou bodnou ránu v hrudníku a byl plně při vědomí. Převezli jsme ho na urgentní příjem Fakultní nemocnice Olomouc,“ uvedl ředitel Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Ivo Mareš.

Že mladíkovi někdo přijel na pomoc, za to patří dík neznámému oznamovateli, který vytočil číslo 156.

„Díky této informaci byl zásah proveden a mladík přežil,“ zdůraznil ředitel městských policistů.

Zachraňovali i u Bečvy

Strážníci na místě zajistili také důležité stopy.

„V bezprostřední blízkosti muže byla zjištěna dýka se zakrvácenou 18 centimetrů dlouhou čepelí. Tu jsme pochopitelně předali Policii České republiky, kterou jsme zároveň informovali o všech zjištěných skutečnostech včetně těch, které vyplynuly z komunikace s mladíkem,“ uvedl Teriaki.

Případ nyní šetří policisté. „Mohu potvrdit, že k této události došlo. S ohledem na rodinu dotyčného muže však nebudeme podávat bližší informace,“ sdělila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Letos v létě to není poprvé, kdy strážníci v Přerově nepřímo zachránili život někomu, kdo se s ním chtěl rozloučit. Jiný muž si před několika měsíci pořezal zápěstí a poté chtěl skočit do řeky.

„Bylo to v době, kdy hladina Bečvy byla zvýšená. Ve chvíli, kdy dorazili na místo naši lidé, bránil muži ve skoku už jen jeho bratr,“ poznamenal ředitel Městské policie. Strážníci odhodlaného muže, kterého by jediný člověk dlouho neudržel, zachytili a zalehli, aby mu ve skoku zabránili.