První se odehrála ve tři hodiny odpoledne na křižovatce u vlakového nádraží v Teplicích nad Bečvou.

Řidič osobního auta jel po vedlejší cestě a dával přednost vozům projíždějícím po hlavní silnici. Poté se rozjel a nedal přednost motorce, kterou řídil sedmadvacetiletý řidič ve směru od Hranic na Černotín.

„Moto­cyklista strhl řízení, aby se vyhnul střetu, a při manévru upadl na vozovku. K částečnému střetu i přesto došlo,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Motorkáře převezli do nemocnice v Hranicích s lehkým zraněním.

Dechová zkouška ani u jednoho z účastníků nepotvrdila opilost. Škodu policisté odhadují na něco málo přes třicet tisíc korun. Případem se budou dále zabývat.

Druhou nehodu způsobila osmadvacetiletá řidička o čtyři hodiny později v Dolním Újezdě. I když na křižovatce blízko obecního úřadu zastavila, aby dala přednost, přehlédla šestnáctiletého motocyklistu, který jel po hlavní silnici od obce Rakov.

„Střetu nezabránilo ani intenzivní brzdění motocyklisty, který byl s těžkým zraněním převezen do Fakultní nemocnice Olomouc,“ uvedla Zajícová.

Chlapec se podle lékaře bude léčit tři měsíce. Ani v tomto případě policie ani u jednoho z účastníku nehody nezjistila alkohol v krvi. Podle Zajícové je řidička podezřelá z přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

„Hrozí jí peněžitý trest případně trest odnětí svobody až na čtyři roky,“ informovala. (han)