První z nich má na svědomí jednašedesátiletý řidič Škody Felicie, jenž zavinil krátce po osmé hodině srážku aut v Polní ulici.

„Vyjížděl s autem na hlavní v Polní ulici a po odbočení vlevo chtěl pokračovat dál ve směru na Předmostí. Při najíždění na silnici ale nedal přednost vozu Hyundai Accent. Auto jelo ve směru od Předmostí do Tržní a řídila ho devětapadesátiletá žena,“ popsala přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Řidička už nedokázala na tak krátkou vzdálenost zabránit střetu a do škodovky narazila. Ta se po nárazu vytočila přední částí ve směru k Tržní ulici. Auto po nehodě zastavilo na pravém okraji silnice.

Devětapadesátiletou řidičku i její jednatřicetiletou spolujezdkyni převezla záchranka do přerovské nemocnice. „Podle lékařské zprávy utrpěly obě ženy lehké zranění s dobou léčení do jednoho týdne,“ podotkla mluvčí. Škoda na felicii je 20 tisíc, majitelka Hyundaie ji vyčíslila na 30 tisíc.

Renaultem srazila cyklistku

Pod koly auta skončila ve stejný den čtyřiašedesátiletá cyklistka, kterou srazilo před půl jednou odpoledne v Jateční ulici vozidlo Renault.

„Třiatřicetiletá řidička jela v renaultu z Mostní do Palackého ulice. Na přímém úseku cyklistku, která jela před ní, z dosud nezjištěných důvodů přehlédla,“ řekla mluvčí. Seniorka po střetu s autem upadla na silnici a záchranka ji musela převézt do nemocnice. Utrpěla lehké zranění. Alkohol na místě vyloučila dechová zkouška. (pu)