První nehoda se stala krátce před osmou hodinou. "Řidič jel ve vozidle VW Tiguan se spolujezdcem ve směru od Dubu nad Moravou. Na náledí a sněhové pokrývce nepřizpůsobil zřejmě rychlost vozidla a auto se dostalo při průjezdu pravotočivou zatáčkou do smyku," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Volkswagen přejel do protisměru, kde levou stranou narazil do levé strany vozidla Opel Movano s přívěsem. Obě vozidla skončila na svodidlech. "Dechové zkoušky u obou řidičů byly negativní a hmotná škoda byla předběžně stanovena na 610 tisíc korun," dodala Zajícová.

Řidič Tiguanu i se spolujezdcem skončili na vyšetření v nemocnici. Ke zranění dalších účastníků nehody nedošlo.

Další nehoda za pět minut

Neuplynulo ani pět minut a na stejném místě se opět havarovalo. Stejným místem, opět ve směru od Dubu nad Moravou jel náklaďák značky DAF. Při průjezdu zatáčkou dostal smyk a narazil do vozidla Opel Movano, které se zde nacházelo odstavené z předchozí nehody.

Kamion skončil v mostu

"Opel byl odhozen dál do příkopu a nákladní jízdní souprava skončila po nárazu v mostu přes říčku Olešnici. Zraněný řidič náklaďáku byl z místa nehody převezen do prostějovské nemocnice," uvedla Miluše Zajícová.

Lidé naštěstí z dodávky vystoupili

V době nárazu se v oplu naštěstí nikdo nenacházel, protože řidič a jeho spolujezdec po nehodě vystoupili a nacházeli se mimo něj. Hmotná škoda byla v tomto případě vyčíslena na 420 tisíc korun.

Okolnostmi a mírou zavinění obou dopravních nehod se policisté nadále zabývají a provádějí s tím spojené šetření.