Prozatím neustanovený řidič jel s vozidlem Renault Megane ve směru od ulice Palackého.

„S největší pravděpodobností nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a v ostré levotočivé zatáčce jízdu nezvládl, dostal smyk, přejel do protisměru, kde přední částí auta narazil do veřejného osvětlení. Sloup se zlomil a spadl na komunikaci. Levou stranou vozidla navíc řidič zavadil o betonový květináč u chodníku,“ vylíčila nehodu policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Několik jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek odpoledne při požáru v bývalém hotelu Strojař v Přerově.
Požár ve Strojaři vznikl při výcviku armády, upřesnilo vedení města Přerov

Po příjezdu místní hlídky k havarovanému vozidlu se zde nacházel větší počet osob a na dotaz, kdo se ve vozidle nacházel v době havárie, se přihlásily tři osoby.

„Na další otázku týkající se řízení vozidla se nejprve přihlásil osmnáctiletý mladík a vzápětí devětadvacetiletá žena. U obou byla provedena dechová zkouška s pozitivními výsledky. Mladý muž nadýchal 1,81 a 1,76 promile a ženě se hodnoty zastavily na 0,74 a 0,72 promile alkoholu v dechu,“ uvedla policejní mluvčí.

S naměřenými hodnotami oba souhlasili a nehoda se obešla bez zranění. Žena navíc uvedla, že klíče od vozidla vzala svému příteli bez jeho vědomí. „Na místo havárie se dostavili hasiči, kteří odpojili sloup veřejného osvětlení a přesunuli ho na trávu,“ pokračovala mluvčí.

Ilustrační foto
Podvodník hrál o čas, mladá žena z Přerova naštěstí lest prokoukla

Přivolaný pracovník z Technických služeb města Kojetín provedl zabezpečení elektroinstalace poškozeného sloupu.

„Celková hmotná škoda byla předběžně stanovena na 200 tisíc korun. Kdo tedy seděl za volantem daného vozidla, je v současnosti v šetření,“ doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová.