K první došlo dopoledne v Přerově na ulici 9. května. Šestasedmdesátiletý řidič jel ve směru od Horní Moštěnice na Přerov a plně se nevěnoval řízení. Sjel mimo vozovku, kde narazil do ovocného stromu. Řidič při nehodě zraněn nebyl, ale jeho spolujezdkyně utrpěla zranění, ze kterého se bude léčit asi deset dní. Z místa nehody ji převezla sanitka do nemocnice k ošetření.

„Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Škoda na vozidle byla vyčíslena na padesát tisíc korun, řekla Miluše Zajícová, přerovská policejní mluvčí.

Bouračka u Ústí

Kvůli nepozornosti a bezohlednosti sedmapadesátileté řidičky došlo k autonehodě mezi obcemi Teplicemi nad Bečvou a Ústím. Řidička předjížděla před nepřehledným úsekem silnice právě v době, kdy v protisměru jelo osobní vozidlo, které řídila pětadvacetiletá žena. Po čelním střetu obou vozidel skončilo auto mladší účastnice nehody v příkopě. V jejím vozidle sedělo na zadním sedadle v dětské autosedačce tříleté dítě, které z nehody naštěstí vyvázlo jen s oděrkami.

„Alkohol byl u obou žen vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Škoda na vozidlech byla vyčíslena na dvacet pět tisíc korun. Případ je i nadále v šetření policistů,“ řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

(pm)