K první z nich došlo loni 6. prosince v 17 hodin v Hranické ulici v Přerově-Předmostí na cyklostezce u budovy místní pošty.

„Jednapadesátiletý cyklista jel po cyklostezce směrem ke křižovatce s ulicí Teličkovou. V tu dobu se po ní pohybovala také sedmačtyřicetiletá chodkyně, které se měl cyklista údajně vyhýbat. Na kluzkém povrchu však dostal s kolem smyk a upadl," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Následkem pádu utrpěl cyklista těžké zranění, z něhož se léčil déle něž měsíc.

„Vzhledem k tomu, že se v tu dobu mělo na autobusové zastávce, která je naproti přes cestu nacházet několik lidí, a nedaleko u místní pošty jedna osoba, obrací se policie o pomoc případných svědků, kteří by mohli přispět k objasnění nehody," dodala.

Ve druhém případě se letošního 27. února v době mezi 17 a 17.15 hodinou v Tovačově srazilo na křižovatce hlavní silnice v ulici Podvalí s vedlejší ulicí Zvolenov osobní vozidlo s projíždějící cyklistkou.

„Auto Ford Eskort, které řídil osmatřicetiletý řidič, vyjelo z vedlejší silnice a na vyznačeném přechodu pro chodce se střetlo s dvaadvacetiletou cyklistkou. Kolem projíždějící auto poté zraněnou cyklistku převezlo do nemocnice na ošetření," upřesnila policejní mluvčí.

Vedle zmíněné křižovatky se ve směru na Prostějov nachází autobusová zastávka, kde se podle účastníků nehody měli nacházet přihlížející.

Policie se obrací na svědky nehody s žádostí o pomoc. S jakoukoliv informací, která by mohla přispět k objasnění dopravních nehod, se mohou občané obrátit v pracovní době od 7 do 15 hodin na telefon 974 778 449 nebo na bezplatnou telefonní linku 158.