K tragické události vyjížděla záchranka spolu s policií a hasiči v sobotu po osmé hodině večer. I přes veškeré snahy lékařů už se životy těžce zraněných dívek nepodařilo zachránit.

K tragické nehodě došlo v místech, kudy si chodci i cyklisté, kteří se potřebují dostat z výstaviště do Předmostí a naopak, zkracují cestu.

Přes silnici v Lipnické ulici měli podle policie přebíhat ve večerních hodinách, kdy už se venku setmělo, čtyři mladí lidé.

„Dva chlapci a dvě mladé dívky. Ve stejné době tudy ale projíždělo osobní auto. Chlapci ještě stihli na druhou stranu přeběhnout, ale dívky už ne. Při střetu s autem utrpěly vážná zranění, neslučitelná se životem,“ popsala policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Přestože záchranka dorazila na místo ihned, boj o životy obou dívek lékaři prohráli.

„Zraněné utrpěly těžké poranění hlavy a mnohačetná poranění ostatních tělesných orgánů. Zdravotníci na místě prováděli nepřímou srdeční masáž, ale ani přes veškerou snahu se jim nepodařilo životy dívek zachránit. Rozsáhlá zranění byla neslučitelná se životem,“ doplnila mluvčí záchranky Lucie Urbanová.

Příčinu tragédie policisté nadále šetří a prověřují všechny okolnosti nehody.

„Silnice byla od půl deváté večer až do jedenácti v noci neprůjezdná, a to v úseku od křižovatky u Lidlu až po křižovatku Prosenice, Lýsky a Grymov,“ upřesnila policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Na místě zasahovali i hasiči.