„Neznámý řidič auta červené barvy a dosud nezjištěné registrační značky projížděl v pátek kolem půl sedmé večer křižovatkou ulic Polní, Velká Dlážka a Lipnická v Přerově. V té době šel na zelenou po vyznačeném přechodu v ulici Polní dvaapadesátiletý chodec,“ přiblížila přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Auto srazilo chodce na zem a šofér z místa ujel, aniž by zraněnému poskytl jakoukoliv pomoc.

„Muž se pak nechal ošetřit v nočních hodinách v přerovské nemocnici. Má středně těžké zranění, které si vyžádá dobu léčení na šest až dvanáct týdnů,“ upřesnila mluvčí. Viníkovi neštěstí hrozí za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci odnětí svobody až na pět let.

Štěstí v neštěstí měl ve stejný den jiný sedmapadesátiletý chodec, kterého srazilo auto u Želatovic. Ležícího muže našel na silnici pětatřicetiletý šofér projíždějícího vozu.

„Naložil ho a odvezl do přerovské nemocnice. Chodec utrpěl těžké zranění s dobou léčení nejméně na šest měsíců,“ řekla mluvčí.

Po ošetření převezla muže záchranka do olomoucké fakultní nemocnice. Zraněný jevil známky požití alkoholu a jeho úraz svědčí o pravděpodobné srážce s vozidlem. Policisté případ intenzivně šetří.

S lehkým zraněním vyvázla také devětašedesátiletá cyklistka, která se v pátek dopoledne ve Wurmově ulici v Přerově srazila s motocyklem. Teprve sedmnáctiletý motorkář na stroji Honda odbočoval vpravo na parkoviště a žena se mu připletla pod kola.

„Po střetu upadla na zem a utrpěla lehký úraz s dobou léčení do jednoho týdne. Řidič motorky zraněný nebyl a alkohol u obou účastníků nehody vyloučila dechová zkouška,“ uzavřela.