V úterý odpoledne mělo v Přerově na ulici Kozlovská dojít k první z nich.

„Čtyřicetiletá cyklistka jela na horském kole od ulice Pod Valy směrem na Bayerovu a měla být sražena dosud nezjištěným autem, které vycouvávalo z parkoviště na Kozlovské ulici,“ popsala nehodu mluvčí přerovské policie Michaela Sedláčková.

Řidič auta měl cyklistku podle jejího vyjádření odvézt na ošetření do nemocnice a ihned odtud odjet. Žena vyvázla s lehkým povrchovým zraněním ruky. „Dechová zkouška u ní naměřila téměř tři promile alkoholu v dechu,“ dodala Sedláčková.

Jen o pár hodin později došlo v Přerově k dalšímu střetu cyklisty, tentokrát s malým dítětem. „Padesátiletý muž jel na kole po lávce přes řeku Bečvu ve směru od Laguny k ulici U Tenisu,“ popsala místo nehody mluvčí přerovské policie Michaela Sedláčková.

Zavinění bylo na straně muže, protože lávka je stezkou pro chodce nikoli pro cyklisty. „Při jízdě mu zprava z bezprostřední blízkosti do dráhy vběhla téměř čtyřletá holčička, která zde byla na procházce s prarodiči,“ dodala.

Muž nestačil kolo ubrzdit a s holčičkou se srazil. Ta upadla na zem a lehce si zranila koleno. „U cyklisty byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem nejprve 0,48 a opakované 0,53 promile,“ uzavřela Sedláčková.

Naděžda Švrčková