Podle přerovské policejní mluvčí Miluše Zajícové došlo od pátku 31. října do neděle 2. listopadu ke čtrnácti dopravním nehodám.

Nejvíce, a to hned třináct, jich bylo v pátek. V sobotu se nestala žádná a v neděli havaroval pouze jeden řidič.

„Chmurné obavy ze zvýšení nehodovosti a vážných následků se na Přerovsku nenaplnily. Pět osob se při haváriích lehce zranilo, nedošlo ale k žádnému úmrtí ani těžkému zranění,“ konstatovala mluvčí.

Podle jejích slov byl nejčastější příčinou nehody nesprávný způsob jízdy a ve dvou případech pak nedání přednosti v jízdě. Celkové škody dosáhly 319 tisíc korun a řidiči zaplatili na pokutách přes osm tisíc.

„Nehoda, při které se lehce zranila osmapadesátiletá řidička mopedu, se stala v pátek kolem jedné hodiny odpoledne,“ popsala jednu z událostí mluvčí. Žena jela na mopedu od Oseku nad Bečvou směrem do Lipníku a na křižovatce náhle z nezjištěných důvodů změnila směr jízdy.

„Vyjela vpravo z jízdního pruhu přes dělící čáru a narazila do boku stojícího nákladního auta, které řídil padesátiletý muž,“ shrnula mluvčí. Lehce zraněnou řidičku převezlo vozidlo záchranné služby do olomoucké fakultní nemocnice. „Zda požila alkohol před jízdou, ukáže výsledek odběrů krve,“ podotkla Zajícová.

Další nehoda se stala ve stejný den kolem sedmé hodiny večer. Třiapadesátiletý cyklista jel na neosvětleném jízdním kole od Lipníku nad Bečvou směrem na Slavíč.

U odbočky na obec Jezernice vjel muž bezprostředně do jízdní dráhy osobnímu vozu Hyundai, které řídila dvacetiletá žena. „Následoval střet auta s cyklistou, při kterém utrpěl muž lehké zranění s dobou léčení na sedm až deset dní,“ přiblížila Zajícová.

Záchranka převezla zraněného do hranické nemocnice. Škoda na autě byla vyčíslena na 40 tisíc korun.