„Když přijel ke křižovatce, začal odbočovat vlevo na nájezd D1. Nedal ale přednost protijedoucímu vozidlu Daihatsu, které řídila třiapadesátiletá žena. Ta jela po hlavní silnici ve směru od Hulína na Přerov," uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Šofér bílé dodávky vjel řidičce v bezprostřední blízkosti do jízdní dráhy. Žena ve snaze zabránit střetu na situaci zareagovala strhnutím volantu doleva.

„Přitom najela částečně do protisměru, kde narazila předkem vozu do Fordu Mondeo, za jehož volantem seděl dvacetiletý muž. Ten jel pomalu za bílou dodávkou na nájezd D1," doplnila dále mluvčí.

Řidič bílé dodávky pokračoval dál v jízdě směrem na D1, aniž by zastavil.

Řidička vozu Daihatsu utrpěla při nehodě středně těžké zranění, ze kterého se bude zotavovat déle než tři měsíce.

Její třiačtyřicetiletý spolujezdec na zadním sedadle byl zraněn lehce s dobou léčení na dva týdny.

„Protože se do současné doby nepodařilo zjistit řidiče dodávkového vozidla, který byl jedním z účastníků nehody, obracíme se na veřejnost se žádostí o pomoc. Svědci události, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace k registrační značce nebo osobě řidiče bílé dodávky, ať se obrátí na policii," doplnila mluvčí.

Lidé mohou kontaktovat policii na telefonním čísle 974 778 324 nebo na bezplatné lince 158, případně se obrátit na nejbližší služebnu.