Podle přivolaných pyrotechniků na místě explodovala plastová trubička, zabalená v toaletním papíru, z níž vyčníval knot. Chlapci podezřelý předmět našli a zapálili.

Vyšetřovatelé se přiklánějí k tomu, že explozi, při níž byl zraněn desetiletý hoch, způsobila zábavní pyrotechnika. Prvotní informace z místa o tom, že bylo v Kojetíně výbuchů slyšet více, zatím nikdo oficiálně nepotvrdil.

„O co přesně se jednalo, ještě nevíme. Přesné výsledky budeme znát až po odborné expertize, která potrvá zhruba týden. V současné době se zjišťují všechny okolnosti tohoto případu," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Zdravotní stav chlapce, jenž skončil s lehkým zraněním v nemocnici, je stabilizovaný.

„Zatím je stále hospitalizovaný, ale v nejbližších dnech bude propuštěn do domácího ošetřování. Utrpěl lehčí popáleniny a tržné rány v oblasti obličeje a na končetinách," řekla mluvčí přerovské nemocnice Radka Baková.

„Druhý z hochů u nás hospitalizován nebyl," podotkla. Policisté pouze upřesnili, že si bezprostředně po detonaci stěžoval na to, že spatně slyší. Lékařské ošetření ale nevyhledal.

„Slyšela jsem ránu a lekla se, že někde bouchl plyn. Když jsem ale vyběhla na balkon, nic se nedělo. Nejeli ani hasiči, ani policie. Tak jsem si řekla, že asi někde děcka hážou petardy, což se nakonec i potvrdilo," popsala tuto událost jedna z obyvatelek Kojetína, která žije v panelovém domě poblíž parku, kde k události došlo.

Co přesně detonaci způsobilo? Mají si lidé, procházející parkem, dávat pozor, a nemůže se něco podobného opakovat? Starosta Kojetína Jiří Šírek obyvatele uklidňuje s tím, že není důvod k obavám.

„Z informací, které máme, vyplývá, že se jednalo pouze o ojedinělý incident," konstatoval. Ředitelka základní školy, již zraněný hoch navštěvuje, se k celé události nechce příliš vyjadřovat.

„Vnímám to spíše tak, že to byla jen náhoda, že byl na tomto místě. Dnes nedošel do školy a omluvit ho přišla jeho babička," uvedla ředitelka školy Olga Odehnalová. S chlapcem prý nikdy v minulosti nebyly žádné problémy.