Čelní srážka dvou osobních aut v úterý v pět hodin blokovala cestu mezi Velkým Týncem a Krčmaní. K nehodě na silnici 55 došlo okolo třinácté hodiny.

„Na místě se začaly okamžitě tvořit kolony, neprůjezdné jsou oba dva pruhy,“ uvedla mluvčí policie Irena Urbánková. Ve dvě hodiny začala policie dopravu odklánět.

„Řidiči, kteří přijíždějí od Přerova, musí pokračovat směrem na Majetín. V opačném směru je nutné sjet na Velký Týnec a odtud pokračovat na Přerov,“ popsala objížďku Irena Urbánková.

Od půl páté odpoledne byl provoz v místě nehody řízen kyvadlově a až v osmnáct hodin se průjezd silnicí zcela zprovoznil. Na místě museli totiž zasahovat hasiči z Olomouce, kteří likvidovali unikající provozní kapaliny. 

Dvaadvacetiletá řidička chtěla předjet nákladní auto. Nestihla se však včas vrátit do svého pruhu a srazila se tak s protijedoucím vozem. „

Řidič protijedoucího auta se snažil střet odvrátit prudkým brzděním, bylo ale už pozdě,“ dodala mluvčí Policie ČR Irena Urbánková. Při nehodě se nikdo nezranil, hmotná škoda byla vyčíslena asi na šedesát tisíc. 
(em,sla)