„Vůbec se to nehýbe, auta jedou krokem. Kolona úplně zastavila dopravu z Přerova směrem na Olomouc," líčil ráno jeden z řidičů. Uvízlý kamion, kterému se zřejmě nepodařilo „vyšplhat" kokorský kopec, naštěstí nezavinil žádnou další nehodu.

Neprůjezdná byla po šesté hodině ráno také silnice mezi Kojetínem a Chropyní, a to v místech za železničním přejezdem. Důvodem byla čelní srážka dvou aut. Devětatřicetiletý řidič Škody Fabie, který jel ve směru na Kojetín, zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky.

„Přejel do protisměru, kde se čelně střetl s Volkswagenem Caddy. Za jeho volantem seděl devětadvacetiletý muž," popsala krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Při nehodě utrpěl lehké zranění šofér fabie, kterého převezla záchranka do přerovské nemocnice. Alkohol u obou mužů vyloučila dechová zkouška a škoda je 130 tisíc korun.

„Místo nehody ve směru z Kojetína na Chropyni bylo po dobu šetření a odstraňování následků kolize neprůjezdné. Provoz byl obnoven krátce po půl deváté ráno," upřesnila.

Policisté radí, aby řidiči v žádném případě nepřeceňovali své síly. Mohlo by se jim to vymstít.

„Měli by přizpůsobit rychlost jízdy stavu vozovky a povětrnostním podmínkám, ale také svým schopnostem a vlastnostem vozidla," doporučuje policejní mluvčí.

Sněhová nadílka v přerovských ulicích

Zasněžené úterý 27. ledna v přerovských ulicích. Foto: DENÍK/Vojtěch Podušel

Sváteční řidiči, zůstaňtě radši doma

Silničáři na Přerovsku nasadili do boje se sněhem veškerou techniku.

„Jedničky jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, protože na pozemních komunikacích leží stále zbytky rozbředlého sněhu. Některé úseky silnic druhé a třetí třídy ale ještě nejsou ošetřené," informoval Lubomír Škařupa z přerovského cestmistrovství.

Cestáři rozhodně v takovém počasí nedoporučují vyjíždět nezkušeným nebo takzvaným „svátečním" řidičům.

Kvůli vytrvalému sněžení nebyla uzavřena žádná silnice na Přerovsku.

„Komunikace mezi Přerovem a Prosenicemi, kde bývají problémy, je udržovaná a ošetřená, dva traktory tam teď stahují břečku. Čekáme ale, že se situace zlepší. Teplota se totiž blíží k nule, takže sníh na vozovkách roztaje," dodal.

Se sněhem bojují také Technické služby města Přerova.

„Co jsme udělali včera, není vůbec vidět, protože jsou silnice zase zapadané sněhem. Pokud se splní předpovědi a přestane sněžit, tak bychom mohli být za pár hodin z nejhoršího venku," vylíčil ředitel technických služeb Radek Koněvalík.

Zatímco silnice i v okrajových částech Přerova jsou se zvýšenou opatrností sjízdné, na chodnících by si lidé měli dávat pozor. „Nepříjemné je, že zůstaly lokálně zledovatělé chodníky, které jsou teď zasypané sněhem. Nově je teď ošetřujeme drtí a ne pískem, aby se nezvyšovala prašnost," uzavřel.