Ten se snažil vyhnout střetu s nezodpovědným chodcem, jenž na přechodu u ubytovny Chemik v ulici Velké Novosady vstoupil bezprostředně do cesty před kolonu vozidel.

Nehoda se stala v úterý.

„Dosud nezjištěný chodec přecházel silnici ve směru od ubytovny k nábřeží Protifašistických bojovníků. Do cesty vstoupil nečekaně zrovna v době, kdy v pravém jízdním pruhu jel nákladní vůz Tatra," popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Řidič tatrovky včas zareagoval a auto přibrzdil, takže se mu podařilo zabránit střetu s chodcem. Souběžně s nákladním autem jel v levém jízdním pruhu také autobus městské hromadné dopravy. Jeho šofér sice stihl včas sešlápnout brzdový pedál a vyhnul se srážce s chodcem, na tento manévr ale doplatily dvě pasažérky.

„Dvě seniorky, cestující v autobuse, upadly na podlahu. Pětasedmdesátiletá žena utrpěla těžké zranění a byla převezena se zlomeninou do nemocnice. Doba léčení se u ní odhaduje na šest týdnů. Devětaosmdesátiletá seniorka vyvázla s lehkým zraněním hlavy s dosud neustanovenou dobou léčby," upřesnila Miluše Zajícová.

Policisté v této souvislosti žádají svědky nehody, kteří by mohli vnést světlo do objasnění jejích příčin, ať se přihlásí na telefonním čísle 974 778 488 nebo na lince 158. 

Cenné je pro vyšetřovatele zejména svědectví chodce, který přecházel přes cestu, a pak i řidiče nákladního vozu Tatra. Policisté už zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.