„Dvaačtyřicetiletá řidička Dacie z Přerovska, která usedla za volant pod vlivem alkoholu, jela ve směru z Dvořákovy ulice na Kozlovice. Na přechodu pro chodce přehlédla dvanáctiletého chlapce na kole a došlo mezi nimi ke střetu. Malý cyklista po nárazu upadl na zem a záchranka ho musela převézt do nemocnice,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Hocha podle ní zachránilo, že měl na hlavě cyklistickou přilbu.

Opilá žena nadýchala na 2,80 promile alkoholu a přišla na místě o řidičský průkaz.

„Je podezřelá z ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí hrozí až tříleté vězení,“ doplnila. Škoda je 1 500 korun.

Ilustrační foto
Dálnice D55 jen do půlky? Soud dal za pravdu Rokytnici, hrozí zdržení

Na křižovatce srazil muže na kole

K další nehodě, při níž se zranil cyklista, vyjížděli policisté v neděli vpodvečer.

„Řidič renaultu jel po vedlejší Ztracené ulici směrem na 9. května. Na čtyřramenné křižovatce měl dát přednost cyklistovi, který jel po hlavní od ulice Svisle na 9. května. Muže na kole, který k němu přijížděl z levé strany, přehlédl, a najel do křižovatky, kde mezi nimi došlo ke střetu,“ vylíčila mluvčí.

Cyklista po nárazu upadl na zem a způsobil si zranění, se kterým byl převezen do nemocnice a zůstal zde hospitalizován na pozorování. Dechová zkouška na alkohol byla u obou účastníků negativní a škoda se vyšplhala na 25 tisíc korun. Okolnosti a míru zavinění policisté nadále šetří. 

Ilustrační foto
Sedl k seniorovi do auta a okradl jej. Neviděli jste to?