První nehoda se stala ve středu ráno v ulici Velké Novosady.

„Řidič suzuki jel od mostu Legií a na přechodu pro chodce v úrovni ubytovny Chemik přehlédl dvaatřicetiletou cyklistku, která ho přejížděla z jeho pohledu z levé strany,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Cyklistka po čelním nárazu upadla na silnici. Ženu, která naštěstí neutrpěla vážnější zranění, ošetřili na místě lékaři přivolané záchranky a převezli do nemocnice. Dechová zkouška nepotvrdila, že by cyklistka nebo řidič seniorského věku před jízdou požili alkohol. Škoda na autě je 50 tisíc korun a na kole 4 tisíce. Okolnosti střetu policisté šetří.

Se zraněním skončila v nemocnici také padesátiletá žena, která přecházela ve středu večer přes přechod pro chodce v Husově ulici v Přerově. Žena šla od pošty k autobusovému nádraží.

„Třiačtyřicetiletý šofér dodávky si chodkyně na přechodu nevšiml a narazil do ní. Po srážce s autem upadla na silnici a zranila se,“ přiblížila policejní mluvčí. Na autě škoda nevznikla a chodkyně přišla při střetu s autem o deštník za tisíc korun.