„Během středy došlo k šesti dopravním nehodám, z nichž jedna skončila vážným zraněním. Ve čtvrtek dopoledne se pak staly další tři,“ shrnula přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Příčinou všech kolizí bylo vytrvalé sněžení a nepřizpůsobení jízdy stavu a povaze vozovky.

Vážným úrazem spolujezdce skončila havárie, která se stala ve středu po šesté hodině večer na silnici mezi Nelešovicemi a Penčicemi.

Čtyřicetiletý řidič Volkswagenu Transporter uklouzl při projíždění zatáčky na zledovatělém a ujetém sněhu a jeho auto sjelo do příkopu.

Čtyřiadvacetiletý spolujezdec utrpěl středně těžké poranění dolní končetiny s dobou léčení nejméně tři měsíce. Záchranka převezla muže do přerovské nemocnice, kde je nyní hospitalizován.

Hned dvě nehody se staly ve středu odpoledne také v Horní Moštěnici. Dosud nezjištěný řidič, který jel od Palackého ulice do Čechovy, nezvládl řízení na cestě, pokryté vrstvou sněhu.

„Jeho auto dostalo smyk poté, co projelo křižovatkou, a odbočilo vpravo. Vůz urazil okrasný keř a poničil dva obrubníky. Řidič ale z místa ujel a nechal auto odstavené v ulici opodál,“ doplnila mluvčí.

Fabia nabourala zastávku, náklaďák svodidla

Na boční nárazový vítr doplatil u Horní Moštěnice také osmadvacetiletý šofér nákladní soupravy Man. Nepřizpůsobil svou jízdu povětrnostním podmínkám a přívěs se převrátil na kovová svodidla, od nichž se pak odrazil zpět na silnici.

„Na přívěsu byla škoda 50 tisíc, na svodidlech 20 tisíc korun. Vůz naštěstí nepřevážel žádný náklad,“ dodala.

Smyk na zledovatělém povrchu silnice dostal odpoledne také devětačtyřicetiletý řidič, který jel ve voze Škoda Fabia od Předmostí u Přerova směrem na Lýsky.

„Jeho auto přejelo do protisměru a narazilo do rohu železobetonové autobusové zastávky,“ vylíčila mluvčí.

Při nehodě byla lehce zraněna jednatřicetiletá spolujezdkyně. Škoda na fabii je 90 tisíc korun, na zastávce pak 2 tisíce.

Ke střetu vozidel Alfa Romeo a Ford Mondeo došlo krátce po páté hodině odpoledne v Dolním Újezdu. S lehkým zraněním vyvázl po nehodě dvaadvacetiletý řidič Alfy Romeo.

Poslední kolize se stala kolem půl sedmé večer na nábřeží Protifašistických bojovníků v Přerově.

Dvacetiletý řidič vozu Volkswagen Golf dostal smyk a narazil do dopravní značky. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Přerov je průjezdný

Silničáři tvrdí, že zatím vydatnou sněhovou nadílku zvládají, a to i v odlehlejších místech regionu – na Potštátsku a ve Středolesí.

„V terénu máme šest sypačů a jeden nakladač. Pluží se i na Hranicku,“ uvedl dispečer zimní údržby v Přerově Jiří Janda.

Podle něj jsou silnice první třídy holé a mokré, na druhých a třetích třídách se drží zbytky sněhu po pluhování.

„Řidiči by měli jezdit se zvýšenou opatrností,“ radí.

„Přerov je průjezdný, i jeho místní části. Menší problémy jsou jen ve směru na Kozlovice, Penčice či Lipník nad Bečvou,“ doplnil ředitel Technických služeb města Přerova Radek Koněvalík.