Ani pan starosta při otevírání úseku z místní části Rybáře do chatové osady Dříň nic o další části nezmiňoval.

Když jsem však projížděl po staronových úsecích stezky Bečva, nestačil jsem se divit.

Letitý problém je opět tady. S nastávajícím podzimem se na zemi objevila spousta lístečků a větviček, které působí potíže nejen cyklistům, ale především bruslařům.

Cyklista při jízdě vypadá, jako by požil nemalé množství alkoholu. Nad tím se stačí ušklíbnout, ale když bruslař vjede na jen malý kamínek nebo větvičku, téměř vždy to skončí pádem.

Otázkou je, co je horší. Buď si sedře celé tělo o asfalt, nebo ho rychlá jízda odhodí do strany. V jednom případě se mu pod kůži dostanou kamínky nedokončené části stezky, ve druhém skončí v řece. Asi proto na bruslích raději nejezdím.

Neuklizená stezka hyzdí požitek i za lávkou na Rybářích. Když jsem dojel k odpočívadlu u chatové osady, nemohl jsem si nevšimnout chybějícího odpadkového koše. Ten zde byl od června, kdy se cyklostezka otevřela.

Asi před pěti týdny jsem o tom napsal, koš se pak náhle vyprázdnil a pak zmizel úplně. Někdo odstranil i červenobílou pásku na mostě u Sokolovny, která byla příčinou kolizí.

Tak teď mám jen trochu strach, aby poté, co upozorním na nepořádek na stezce, nezmizela i ona. To by byla škoda, vždyť k propojení Hranic s Přerovem už zbývá jen tak málo!