VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PŘEROV

Město Přerov leží na řece Bečvě. Svou zeměpisnou polohou je křižovatkou cest a srdcem Moravy. Osídlení lokality sahá až do pravěku, o čemž svědčí světově známé archeologické naleziště Přerov – Předmostí. Nejstarší písemná zpráva o Přerově pochází z roku 1141. Na královské město byl Přerov povýšen v roce 1256 Přemyslem Otakarem II. Později se Přerov stal na dlouhou dobu sídlem rodu Pernštejnů a Žerotínů. Přerov je také právem nazýván městem Blahoslavovým a Komenského, nejvýznačnějších osobností jednoty bratrské.

Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost Dětí Země

Stavba dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem, na kterou čekají už více jak dvacet let řidiči v kraji, se přiblížila. Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost ekologických aktivistů Děti Země, kterou podaly proti rozhodnutí Krajského soudu v Olomouci. Proti rozsudku nejsou přípustné žádné opravné prostředky.

Sluncem zalité Pivní slavnosti přilákaly tisíce lidí

/FOTOGALERIE/ Vydařené počasí, tanečky pod pódiem během vystoupení oblíbených kapel, tisíce lidí a samozřejmě hektolitry piva. Takový byl osmý ročník Přerovských pivních slavností, které během sobotního dne zcela zaplnily areál výstaviště.

Tyršův most se uzavře. Kvůli závadám

Když se 8. května roku 2012 slavnostně otevíral, byla to velká sláva. Po novém Tyršově mostě pochodovali Hanáci v krojích, zástupci sokolské obce s vlajkami a mažoretky. Šest let od jeho zprovoznění už to ale taková sláva není. Na mostě jsou závady, a tak se koncem května na deset dní uzavře pro řidiče.

Labutí celebrita Zpěvanka opět zahnízdila a má čtyři mláďata

S radostnou zprávou přišli přerovští ornitologové. Labuť zpěvná, která se stala díky zájmu médií nepsanou ptačí celebritou, opět zahnízdila a společně se svým partnerem se stará o čtyři mláďata. „Hnízdečkem lásky“ labutího páru se stal i letos Zámecký rybník v Chropyni.

Primátor odmítá podjatost. Hájím jen zájmy Přerova, vysvětluje

Lidé v Přerově se už delší dobu baví vtipem o tom, že obchvat ve městě bude, až se zazelenají betonové stromy na Tyršově mostě. Ostrá výměna názorů mezi prvním mužem radnice Vladimírem Puchalským (SpP) a předsedou Dětí Země Miroslavem Patrikem, který blokuje stavbu dálnice, ale nabízí jinou pointu. Dálnice kolem Přerova se začne stavět poté, co oba muži zakopou válečnou sekyru.

Míle pro mámu byla oslavou Dne matek. Podívejte se

Strávit odpoledne se svými rodiči a ještě se při tom pobavit. Akce Míle pro mámu, kterou pořádal v sobotu už posedmé na Laguně přerovský Duha klub Rodinka, měla stmelit táty a mámy s jejich ratolestmi. Děti plnily úkoly na dvanácti stanovištích, kde na ně čekaly různé pohádkové bytosti - víla, princezna nebo vodník.

Dostavník pobavil komiksovou gangsterkou. Podívejte se

Skvělé herecké výkony a několik divadelních návratů. Taková byla čtvrteční premiéra přerovského Divadla Dostavník, která zaplnila velký sál Městského domu. Soubor se na míle vzdálil temným a osudovým tématům, i když otázka života a smrti se ve hře Čtyři vraždy stačí… řešila také. Ale s humorem a nadsázkou, jak se na správnou komiksovou gangsterku sluší.

Matky oslaví svůj svátek v Michalově. Módní přehlídkou

Na netradiční oslavu Dne matek se mohou těšit v neděli 13. května ženy, které dorazí buď samy, nebo v doprovodu svých drahých poloviček a dětí, do přerovského parku Michalov.

Za téměř 16 milionů. Prodej budovy Chemoprojektu je na spadnutí

Patnáct milionů osm set šedesát tisíc korun. Za tuto cenu prodá město Přerov budovu bývalého Chemoprojektu společnosti Domov Alzheimer, která chce objekt přestavět na zařízení pro pacienty s Alzheimerovou chorobou a demencí.

Výstava představila i 3D model Komenského mapy Moravy

První exemplář Komenského mapy Moravy zakoupil zakladatel a ředitel přerovského muzea František Slaměník. Stalo se tak v roce 1912, kdy v Berlíně u Richarda Arona získal mapu datovanou rokem 1627 za pět set říšských marek. V českých zemích to byla dlouhou dobu jediná známá kopie nejstaršího vydání mapy Moravy a dostala název „přerovský výtisk“.

Přerovský magistrát má nálepku přívětivosti

Samolepka s nápisem „Přívětivý úřad“ vítá od 10. května návštěvníky přerovského magistrátu. Ten obhájil loňský úspěch v soutěži a stal se opět druhým nejpřívětivějším úřadem Olomouckého kraje. Předběhl ho pouze, stejně jako loni, prostějovský magistrát.

Na přerovské náměstí se vrátili trhovci. Podívejte se

Domácí sirupy, výrobky z medu, zabijačkové speciality i rukodělné výrobky. To i mnoho dalšího bylo ve čtvrtek od 9 do 16 hodin k dostání na tradičních Farmářských trzích, které se uskutečnily na Masarykově náměstí. Trhy pravidelně pořádá Okresní agrární komora v Přerově ve spolupráci s městem.

Ucpaný Přerov! Kvůli uzavírce Kojetínské ulice se tvořily dlouhé kolony

Nepomohl „zresuscitovaný“ semafor v Palackého ulici, po které dnes mohou auta projíždět v obou směrech, ale ani fakt, že už si řidiči, projíždějící městem, na dlouhé kolony zvykli. Přerov se ve středu ráno totálně ucpal kvůli uzavírce části Kojetínské ulice, kde probíhají opravy. Cesta z Olomouce do Přerova trvala řidičům hodinu a půl.

VIDEO: Přerov slavil Den vítězství, do Želatovské ulice zavítaly stovky lidí

Ulici Želatovskou v úterý obsadila vojenská, hasičská i policejní technika. K vidění byly nejenom praktické ukázky policejních i hasičských zásahů, ale také vystoupení mažoretek. K poslechu zahrála Moravská veselka. Přerov zde totiž oslavil Den vítězství, do uzavřené ulice již tradičně dorazily stovky lidí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT