VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PŘEROV

Město Přerov leží na řece Bečvě. Svou zeměpisnou polohou je křižovatkou cest a srdcem Moravy. Osídlení lokality sahá až do pravěku, o čemž svědčí světově známé archeologické naleziště Přerov – Předmostí. Nejstarší písemná zpráva o Přerově pochází z roku 1141. Na královské město byl Přerov povýšen v roce 1256 Přemyslem Otakarem II. Později se Přerov stal na dlouhou dobu sídlem rodu Pernštejnů a Žerotínů. Přerov je také právem nazýván městem Blahoslavovým a Komenského, nejvýznačnějších osobností jednoty bratrské.

Šermíři i František Nedvěd. Velikonoční jarmark bude i s pestrým programem

Už se těšíte na jaro? Tak to byste si neměli nechat ujít tradiční jarní akci Hody, hody, doprovody, která se koná už 1. dubna na náměstí T. G. Masaryka v Přerově.

Škodova ulice se zazelená

Škodova ulice v Přerově, ve které bylo kdysi vyhlášené romské ghetto, už přestane být ostudou města.

V Přerově protestovaly stovky studentů

Nespokojenost s nedodržováním ústavních zvyklostí, ale i obava z potlačování demokracie a fakt, že je ve vedení státu trestně stíhaný člověk. Takové byly hlavní důvody toho, proč se studenti přerovského Gymnázia Jakuba Škody připojili k celostátní výstražné stávce.

Smuteční síň čeká generální oprava. Takto by po ní mohla vypadat

Stísněné prostory pro pozůstalé, kteří čekají na poslední rozloučení se svými nejbližšími. Špatný technický stav budovy, ale i nepříliš důstojný vzhled jejího okolí. Město chce v příštích pěti letech investovat do rekonstrukce smuteční síně na hřbitově částku 37 milionů korun. Projekt už je hotový a práce by mohly začít v příštím roce.

Drama v ledové Bečvě: Příště bych si vyzul boty, říká zachránce mladíka

Čtyřiadvacetiletý mladík, který se zkusil v neděli ráno projít po tajícím ledu na řece Bečvě v Přerově, a málem se při tom utopil, vděčí za svůj život šťastné náhodě.

Nadšenci rozšíří ovocnou stezku Pastviska. Přidáte se?

Rodiny s dětmi, ale i dobrovolní hasiči a děti ze Základní školy Svisle - ti všichni se zapojili loni na jaře do výsadby stromů na ovocné stezce Pastviska.

Být strážníkem v Přerově? Neláká ani příspěvek 50 tisíc

Mladí čekají dobře placenou práci, u které se příliš nezapotí, lidé v produktivním věku zase nechtějí riskovat a volí raději klidnější zaměstnání.

Na benefici Arrhythmie se vybralo 28 451 korun

Výtěžek benefičního koncertu, který uspořádala přerovská kapela Arrhythmia pro aktivační centrum Jsme tady, předčil očekávání organizátorů. Vybralo se na něm neuvěřitelných 28 451 korun.

Lidem vadí kácení stromů u tenisu, navíc je na řadě Rybářská alej

Na kácení stromů jsou lidé v Přerově obzvlášť citliví. Nejprve se museli smířit s tím, že kvůli stavbě protipovodňové zídky padly letité kaštany na nábřeží Edvarda Beneše, teď bezmocně přihlížejí likvidaci jehličnanů u centrálního tenisového kurtu. Další stromy padnou zřejmě už v příštím roce také ve vyhlášené Rybářské aleji u řeky Bečvy - kvůli stavbě protipovodňové zídky.

Pod mladíkem se v Přerově prolomil led, málem se utopil

O tom, že Bečva už dávno není zamrzlá, se na vlastní kůži přesvědčil čtyřiadvacetiletý mladík, pod kterým se v neděli po šesté hodině ráno prolomil led. 

Arrhytmia se sopranistkou nadchla publikum, pomohli postiženým v Přerově

VIDEO / FOTOGALERIE / Přerovská kapela Arrhythmia si pozvala na pódium i patronku aktivačního centra Jsme tady, sopranistku Janu Šelle.

Chtějí pomoci psům z útulku. Jejich fotky zavěsily v Přerově na plot

Márty, Dior nebo Don. Někteří pejsci z přerovského Útulku pro zatoulaná zvířata Dr. Matinové čekají na nové pány i několik let. Najít jim domov - to je smyslem projektu, se kterým přišly fotografka Iveta Juchelková a grafička Lucie Mazáčová z Přerova.

Palackého ulici čekají další změny, upraví i nevyhovující křižovatku

Není to tak dávno, kdy po jedné z hlavních dopravních tepen Přerova - Palackého ulici - začala proudit auta v obou směrech. Teď ji čeká další změna.

Sokolský ples v Přerově se nesl v duchu první republiky

FOTOGALERIE / Dámy v róbách, s čelenkami ve vlasech a boa, pánové v oblecích s motýlky. Sokolské oslavy stého výročí vzniku samostatného Československa odstartovaly v pátek večer v Přerově již dvanáctým ročníkem tradičního plesu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT