Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DŘEVOHOSTICE

22letý Milan před měsícem zmizel. Na poli našli jen kolo a čepici

Přerov - Už téměř měsíc je nezvěstný dvaadvacetiletý mladík, kterého naposledy viděli o půlnoci v obci na Přerovsku. Zatím se podařilo najít v polích jen jeho kolo a čepici.

AKTUALIZUJEME

Řidiče trápí ledovka a sněhové jazyky, nehody zavřely dálnici

Přerovsko  – Marný boj se zasněženým povrchem silnic a náledím svádí od středečního rána řidiči na Přerovsku.

Naše díra, vaše radost aneb výtluky v Dřevohosticích lidi štvou i baví

Dřevohostice/Přerov – Řidiči, kteří v minulých dnech projížděli po silnici od bývalého cukrovaru k obloukovému mostu přes říčku Bystřičku v Dřevohosticích, narazili na nezvyklé upozornění. Mezi oblouky visela velká cedule s nápisem „Naše díra, vaše radost". Neznámý kverulant chtěl tímto originálním způsobem upozornit na katastrofální stav silnice, která je po zimě plná výtluků.

Dřevohostičtí Světáci bavili beznadějně vyprodanou sokolovnu

Dřevohostice – Nesmrtelný příběh proměny fasádníků na gentlemany z vyšší společnosti, kteří se předvádějí před „nóbl" dámami, o jejichž pravém původu nemají ani zdání, je divácky vděčnou komedií.

Dřevohostičtí ochotníci předvedou Světáky

Dřevohostice – Divácky oblíbenou komedii o tom, jak se z obyčejných fasádníků stali přes noc gentlemani, představí v sobotu v 19 hodin ochotnický soubor z Dřevohostic. Premiéra hry s názvem Světáci, která se uskuteční v sále místní sokolovny, je už nyní vyprodaná. Na druhé představení se můžou lidé těšit také v neděli v 15 hodin.

Děti v Dřevohosticích se zapsaly do první třídy

Dřevohostice – Budoucí prvňáčci navštívili základní školu v Dřevohosticích v úterý 22. ledna. K prvnímu termínu zápisu jich dorazilo celkem čtyřiadvacet. Ve škole je přivítali i oblíbené postavy Pat a Mat, které pro ně měly připravený kouzelný tunel.

Dřevohostice se dočkají nového osvětlení, petice možná přinese i opravu silnice

Dřevohostice – Letos bude jednou z největších stavebních akcí v Dřevohosticích položení šest set metrů elektrické kabeláže. To se uskuteční v Dolní ulici a na Náměstí, kde dojde také ke zbudování nového veřejného osvětlení.

Bryčku s krásnými anděly táhli čerti, Mikuláš rozsvítil strom

Dřevohostice – Pět čertů táhlo bryčku se čtyřmi anděly v doprovodu Mikuláše k dřevohostickému betlému ve středu večer, poté co na podiu před radnicí vystoupili žáci místní mateřské a základní školy.

V Dřevohosticích vysázeli další nové aleje

Dřevohostice – V rozsáhlé obnově stromových alejí pokračují i letos v Dřevohosticích na Přerovsku. Už loni vysadili v městyse téměř sto sedmdesát stromů švestek podél polních cest, vedoucích až k okraji dřevohostického lesa.

Vojáci u dřevohostického zámku znovu stříleli. Déšť je neodradil

Dřevohostice /VIDEO/ – Ukázkou bitvy o hlavní most u renesančního zámku mezi francouzskými, rakouskými a ruskými vojsky skončil Dušičkový pochod, který se letos v Dřevohosticích konal už potřetí. Akci však tentokrát bohužel výrazně poznamenalo špatné počasí. Válka si ale nevybírá. Do bitvy se tak zapojilo všech pětatřicet vojáků, kteří se v místě někdejšího vojenského lazaretu představili.

Doma musíme mít pro tuto zálibu oporu, tvrdí velitel jednotky

Dřevohostice – Kamil Maděra se o historii zajímá odmalička. Ze všech různých etap dějin mu však nejvíce učarovalo období Napoleona Bonaparteho. A jeho největší koníček mu zůstal dodnes. Ba co více, při rekonstrukcích různých bitev ji s dalšími kamarády a známými už dvaadvacet let připomíná veřejnosti.

Dřevohostice zvou na Dušičkový pochod Napoleonských vojáků

Dřevohostice – Dušičkovým pochodem Napoleonských vojáků, kteří každý rok putují z Bystřice pod Hostýnem do Dřevohostic, ožije v sobotu 27. října areál zdejšího zámku. Městys si tak připomene významné období dějin, kdy byl v Dřevohosticicích vojenský lazaret.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení