VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DŘEVOHOSTICE

Obrazy Karla Tomana ukazují Dřevohostice ze 30. let

Dřevohostice – Unikátní vernisáž, která se koná od 18 hodin v sobotu 1. listopadu na zámku v Dřevohosticích, představí obrazy ukazující dominanty obce ve třicátých letech.

Na Dřevohostické medaili se utkaly mažoretky z okolí i ze Slovenska

Dřevohostice – Rozruch, povzbuzování, radost. Sokolovna v Dřevohosticích hostila v sobotu 11. října druhý ročník soutěže mažoretek. Dívky různého věku soutěžily v ladnosti pohybu, přesnosti gymnastických prvků i nápaditosti choreografie. Během dne se představilo na 150 čísel v různých kategorií.

Dřevohostické folkáč láká na přehlídku vítězů minulých ročníků láká

Dřevohostice – Jubilejní desátý ročník pohodového festivalu rodinného typu startuje v sobotu 16. srpna od 15 hodin v areálu zámecké zahrady v Dřevohosticích.

TV Šlágr odlákala lidi festivalům. V Dřevohosticích to ale neplatí

Dřevohostice – Folklor, tradice a dobrá dechovka, která je zejména pro starší posluchače příjemnou vzpomínkou na mládí. Takové bývá každoročně Setkání dechových hudeb v Dřevohosticích, jež v neděli uzavřelo svou jednadvacátou kapitolu.

OBRAZEM: Na zámku v Dřevohosticích to rozbalily dechovky

Dřevohostice - Jednadvacáté Setkání dechových hudeb zaplnilo v sobotu a v neděli nádvoří dřevohostického zámku. Na podiu se vystřídaly skvělé dechové kapely jako Věrovanka, Pálavanka nebo Šardičanka. Zpestřením bylo i vystoupení místního folklorního souboru, který představil tradice Záhoří.

Operní pěvec Noritaro Dei zazpívá Vínečko bílé i Jožina

Dřevohostice – Nevšední hudební zážitek připravuje kinoklub v Dřevohosticích na čtvrtek 24. července. Po dvou letech se do městyse vrací Noritaro Dei – japonský učitel hudby a zpěvu, který se zpívání také sám věnuje. „Noritaro Dei studoval díky stipendijnímu programu v Olomouci, má tu přátele a nevystupuje tady poprvé," uvedl předseda sdružení Kinoklub Tomáš Seidl. Během svého výzkumného pobytu v České republice se Noritaro Dei soustředil na české lidové písně.

U Nahošovic shořelo 53 stromů

Dřevohostice – Nedbalost, nebo úmysl? Policie na Přerovsku šetří, jakým způsobem došlo k pátečnímu požáru lesního i travního porostu mezi Nahošovicemi a Dřevohosticemi.

Dodávka srazila muže, zraněného pak osádka "uklidila" na pole

Dřevohostice – Brutální případ neposkytnutí pomoci, šetří v těchto dnech kriminalisté. Kvalifikovali jej jako pokus o vraždu.

Dřevorockfest hlásí "slabší účast". Neckář či Citron bavili tisícovku lidí

Dřevohostice /VIDEO/ – Devátý ročník Dřevorockfestu, který se konal v zámeckém areálu, přilákal necelou tisícovku návštěvníků.

Dřevorockfest se blíží. Největší hvězdou bude Václav Neckář

Dřevohostice – Již devátý ročník Dřevorockfestu se chystá na sobotu 5. července do Dřevohostic.

Oheň v hale v Dřevohosticích způsobil škodu za 250 tisíc korun

Dřevohostice – K požáru v hale soukromé firmy v Dřevohosticích vyjížděly v úterý 24. června kolem půl páté odpoledne hasičské jednotky Olomouckého kraje i hasičský sbor Zlínského kraje.

Hasiči v Dřevohosticích budou slavit 130 let. Čeká se parádní jízda

Dřevohostice – Areál zámecké zahrady v Dřevohosticích opět brzy ožije. Poslední červnový víkend se totiž stane hlavním dějištěm oslav 130 let fungování místního sboru dobrovolných hasičů.

Octavie při předjíždění vletěla do renaultu. Pět zraněných

Domaželice – Jedno těžké a čtyři lehká zranění – taková je bilance vážné nehody, která zastavila ve čtvrtek kolem šesté hodiny večer provoz na silnici mezi Domaželicemi a Dřevohosticemi.

Nový pavilon v Radkově Lhotě nabídl lidem práci a seniorům ubytování

Radkova Lhota – Domov pro seniory se už brzy dočká nové budovy. Sociální zařízení se dlouhodobě setkává s vysokým počtem zájemců o bydlení. V současnosti evidují přes pět set žádostí – díky novému pavilonu 79 z nich získá nový domov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení